Katarzyna Żak: śpiewam dzięki Wojciechowi Młynarskiemu

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 08:00
- To on zauważył mnie na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, wyreżyserował mój recital, dobrał utwory. Dla mnie, młodej i nikomu wtedy nie znanej aktorki, taka propozycja od poety polskiej piosenki, była niezwykłą przygodą - opowiada Katarzyna Żak i zaprasza na II Festiwal Twórczości Wojciecha Młynarskiego.
Audio
  • Katarzyna Żak o współpracy z Wojciechem Młynarskim, śpiewaniu i roli w serialu "Ranczo" (Sobota z Jedynką)
Aktorka Katarzyna Żak
Aktorka Katarzyna Żak Foto: PAP/Stach Leszczyński

W tym roku Katarzyna Żak wystąpi na festiwalu Mistrza w koncercie galowym "Wasowski&Młynarski". - Będziemy śpiewać utwory z tekstami pana Wojciecha, do których muzykę napisał Jerzy Wasowski. To przepiękne piosenki - podkreśla aktorka w rozmowie z Małgorzatą Kościelniak.

Choć odżegnuje się od miana wokalistka, to śpiewać ma okazję coraz częściej. Prócz własnego recitalu Żak występuje także w muzycznych spektaklach: "Zdobyć, utrzymać, porzucić" w stołecznym teatrze Roma, "Hallo Szpicbródka" w Syrenie czy "Siostruniach" w Komedii. - O ile tu na scenie jestem z kolegami i mniej się boję, czuję bezpieczniej, to recital jest dla mnie wyzwaniem totalnym. Mam świadomość, że stoję sama na scenie i jakby co, to jest moja wina - podkreśla.

Ale projekty muzyczne to tylko część aktorskich zadań, jakim jednocześnie musi sprostać nasz gość. Katarzyna Żak gra jeszcze w dwóch innych spektaklach, dubbinguje także Królową Klarion w disneyowskim "Dzwoneczku", a na telewizyjnym ekranie wciela się w postać Solejukowej w uwielbianym przez widzów "Ranczu". - Najnowsza seria przynosi dużo różnych przygód dla Kazimiery. To, co się jej przydarzy będzie nakręcało kolejne odcinki, cała wieś będzie  w to zaangażowana... - zapowiada tajemniczo, ale szczegółów nie zdradza.

Jak aktorka radzi sobie z zapamiętaniem tak wielu ról? Co ją spotyka w związku z postacią Solejukowej? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą prowadziła Małgorzata Kościelniak.

II edycja Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego odbędzie się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w dniach 10-12 października 2014.
"Sobota z Radiową Jedynką" - zapraszamy do słuchania między 9.00 a 20.00.

(asz/kd)

Czytaj także

Katarzyna Żak: zakonnice mają swoje grzeszki

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2012 13:47
- W małej miejscowości, pod bokiem dużego klasztoru wyrasta duży i poważny ośrodek buddyjski - o serialu "Siła Wyższa" opowiada w Jedynce aktorka Katarzyna Żak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cezary Żak: zawód aktora składa się głównie z niepowodzeń

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2014 13:21
- W biografii Gustawa Holoubka przeczytałem kiedyś, że wybitnych ról aktorzy grają może jedną - dwie w życiu. Tych bardzo dobrych jest kilkanaście. Reszta to role przeciętne w przeciętnych przedstawieniach – mówił w Jedynce Cezary Żak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ranczo" na ekranie i na kartach książki. Serial wyprzedza rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2014 15:47
W maju tego roku widzowie telewizyjnie będą mogli oglądać już 8 sezon popularnego serialu. Skąd wziął się pomysł na fabułę i czy to możliwe, by książka "Ranczo" bawiła jeszcze bardziej niż film opowiadali w Jedynce twórcy serialu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

II Festiwal Twórczości Młynarskiego. "Ludzie szukają inteligentnej rozrywki"

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2014 15:37
W październiku odbędzie się w Gdańsku II Festiwal Twórczości Wojciecha Młynarskiego. Dyrektor festiwalu, Jacek Bończyk, mówił w Jedynce o coraz większym rozmachu tej imprezy.
rozwiń zwiń