Kasia Wilk o udziale w SuperSTARciu: znalazłam się w towarzystwie najwyższej jakości

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2014 20:00
- Zależało mi, by byli tu ze mną ludzie, którzy są wspaniałymi artystami - o przygotowaniach do odcinków na żywo i przebiegu pierwszej odsłony "SuperSTARcia" opowiadała w Jedynce Kasia Wilk.
Audio
  • Kasia Wilk o pierwszym odcinku "SuperSTARcia" i planach artystycznych (Sobota z Jedynką)
Kasia Wilk w programie SuperSTARcie
Kasia Wilk w programie "SuperSTARcie"Foto: TVP2

Wokalistka, która na swoim koncie ma już kilka solowych albumów, współpracę z takimi artystami, jak Kayah czy Adam Sztaba, a Polaków porwała duetem z Mezo, decyzję o udziale w telewizyjnym show podjęła - jak mówiła w radiowej Jedynce - bardzo świadomie.

- To sposób przypomnienia o sobie. Od trzech lat niczego nie wydałam, a jestem już gotowa z nowym materiałem. Po drugie "SuperSTARcie" to wyzwania, a po trzecie zabawa - wyjaśniła Kasia Wilk w rozmowie ze Sławą Bieńczycką.

Wywiady i muzyka na kanale Polskiego Radia na YouTube >>>

Zadaniem uczestników tego muzycznego programu jest wykonanie znanych piosenek przynależących do stylistyk odmiennych od tego, co robią na co dzień. Obok Kasi Wilk z repertuarem z zakresu m.in. muzyki operowej, reggae, folk, jazz czy rapem borykają się Reni Jusis, Rafał Brzozowski, Natasza Urbańska, Ramona Rey, Tomasz "Titus" Pukacki, Monika Borzym, Mietek Szcześniak, Stanisław Karpiel-Bułecka i tenor Adam Sobierajski. W każdym kolejnym odcinku głosami słuchaczy odpadnie jedno z nich, a zwycięzca otrzyma tytuł najbardziej wszechstronnego polskiego artysty.

- Zaczęliśmy na rockowo. Nie miałam tremy, ale boję się o siebie w kolejnych odcinkach. Następny będzie musical i każą mi tańczyć... - zapowiedziała piosenkarka.

Muzyka w radiowej Jedynce >>>

Partnerem Telewizji Polskiej w organizacji "SuperSTARcia" jest Jedynka - podczas programu telewizyjną odsłonę naszego radiowego studia prowadzi Małgorzata Kościelniak, a jej gośćmi są uczestnicy i prowadzący show. Jeśli macie swoich faworytów i chcecie, by wasze pytania zostały zadane na wizji - piszcie na adres superstracie@polskieradio.pl. Artyści biorący udział w programie TVP2 będą także gościć w naszych audycjach muzycznych.

Ponadto codziennie w audycji "Muzyczna Jedynka" (w godz. 13.00-15.00) macie okazję wybrać swój ulubiony przebój w konkursie "SuperSTARcie w Muzycznej Jedynce", a dodatkowo w czwartki i piątki - szansę na zdobycie wejściówek na widownię show w studiu TVP2. Oryginalne wersje piosenek, które wykonywać będą gwiazdy SuperSTARcia w piątkowe wieczory, przez cały poprzedzający tydzień usłyszeć można TYLKO w radiowej Jedynce.

SuperSTARcie z Radiową Jedynką! Przepytaj gwiazdy, wybierz piosenki >>>

W jaki sposób dobierane są piosenki do programu? Co Kasia Wilk zapamiętała szczególnie z warsztatów z Katarzyną Nosowską? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą prowadziła Sława Bieńczycka.

"Sobota z radiową Jedynką" na naszej antenie co tydzień między godz. 9.00 a 20.00.

(asz/bch)

Czytaj także

Zespół Test wznowi działalność? Gąssowski: obiecuję, jeszcze coś zrobimy

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 12:56
- Nie ma koncertu i miejsca w Polsce, żeby ktoś nie przyszedł pytać o zespół Test. Niestety, nagrywając naszą jedyną dużą płytę, mówię o tym oficjalnie po raz pierwszy, nie mieliśmy szczęścia - powiedział Wojciech Gąssowski w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Wielanek: chcę podnosić poprzeczkę, więc gram z najlepszymi

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 15:42
Jego twórczości słuchają starzy i młodzi. Choć śpiewa o Warszawiem na jego koncerty poza stolicą także przychodzą tłumy. Stanisław Wielanek mówił w "Muzycznej Jedynce", o tym dlaczego stare szlagiery nie przestaną być popularne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

SuperSTARcie z Radiową Jedynką! Przepytaj gwiazdy, wybierz piosenki

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 14:06
W piątek 3 października w TVP2 ruszył nowy muzyczny show z udziałem gwiazd. Pierwszy Program Polskiego Radia przez cały czas trwania programu będzie prezentował konkursowe piosenki i rozmowy z gwiazdami programu. Zachęcamy słuchaczy do przepytywania gwiazd i udziału w konkursie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debiutancki album Fair Weather Friends. Od Marvina Gaye'a po Mode Selector

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2014 20:00
- Płyta momentami jest bardzo wymagająca, ale znalazły się na niej też taneczne piosenki. Sięgamy na niej do lat 70. XX wieku, muzyki funk i soul - mówili w "Muzycznej Jedynce" Mateusz Zegan, Michał Maślak, Maciej Bywalec i Paweł Cyz z zespołu Fair Weather Friends.
rozwiń zwiń