X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kobiety Zbigniewa Cybulskiego. "Edith Piaf zaprosiła go do domu"

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2014 08:50
Zbigniew Cybulski fascynował wiele kobiet i do dziś przez niektóre jest uważany za największego aktora. Wśród pań, które były nim zauroczone, znajdziemy aktorki i śpiewaczki światowej sławy, Edith Piaf i Marlenę Dietrich.
Audio
  • Mariola Pryzwan opowiada o kobietach Zbyszka Cybulskiego (Sobota z radiową Jedynką)
Zbigniew Cybulski
Zbigniew CybulskiFoto: materiały prasowe/Wydawnictwo MG

Zbigniew Cybulski fascynował również znane kobiety lat 60. Np. piosenkarkę Krystynę Konarską, z którą zagrali razem w filmie "Pingwin". Ona zakochała się w Cybulskim, do którego z Paryża słała kartki z wyznaniami miłości.
W Zbyszku Cybulskim zakochała się też francuska piosenkarka Marie Laforêt, która spotkała się z nim w Warszawie. - Wyjechała po kilku dniach, ten romans nie miał więc szans, żeby się rozwinąć - mówi w radiowej Jedynce Mariola Pryzwan, autorka biografii Zbyszka Cybulskiego.

Trochę dłużej niż Marie Laforêt znała Zbyszka Cybulskiego Marlena Dietrich. Wielka aktorka postanowiła nawet zagrać z Polakiem w filmie. Scenariusz miał napisać Jerzy Stefan Stawiński. Filmu nie nakręcono z powodu przedwczesnej śmierci aktora. Platoniczną miłością Cybulskiego była Edith Piaf. Słynna śpiewaczka znała jego filmy, a aktor został zaproszony do jej domu.

Mariola Pryzwan zbiera materiały o Cybulskim od 20 lat. - Dla mnie jest cały czas najlepszym polskim aktorem filmowym i jedyną legendą polskiego filmu - wyjaśnia w radiowej Jedynce.

Aktor, gdyby żył, w poniedziałek 3 listopada skończyłby 87 lat.

Dlaczego Zbigniew Cybulski czekał 10 dni w pokoju hotelowym na telefon od Marleny Dietrich? Jak wyglądało spotkanie z Edith Piaf i co dostał w prezencie od słynnej piosenkarki? Jaką muzykę lubił Cybulski? Posłuchaj całej rozmowy, którą prowadził Zbigniew Krajewski.

Za kilkanaście dni na półkach księgarskich pojawi się trzecie, bardzo zmienione i poszerzone wydanie książki wspomnieniowej Marioli Pryzwan o Zbigniewie Cybulskim "Cześć, starenia!".

(ag, ac)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tajemnice przyjaźni Edith i Marlene

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2013 16:08
Spektakl "Edith i Marlene" w reżyserii Márty Mészáros to bardzo ciekawa opowieść o mało znanym epizodzie z życia Edith Piaf i Marleny Dietrich. Wzbogacona piosenkami z repertuaru obu słynnych artystek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piaf: w ciele wulkan, w repertuarze dynamit

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2013 17:11
- Edith Piaf była bardzo zwyczajna w interpretacji, po prostu stawała i śpiewała. Cały geniusz mieści się w tym głosie - opowiada Joanna Rawik w Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edith Piaf – paryski wróbelek

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2013 06:00
Chropowaty, niski głos w ciele Calineczki. Prawie niewidoczna na scenie potrafiła zawładnąć uczuciami nie tylko Francuzów. Jej piosenki pamięta się nawet 50 lat po jej śmierci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Cybulski - romantyk do bólu

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2014 07:00
8 stycznia mija 47 lat od śmierci Zbigniewa Cybulskiego. Źle wymierzony skok z peronu wrocławskiego dworca przerwał życie aktora, ale nie zakończył jego legendy.
rozwiń zwiń