Pochwały jurorów nie pomogły. Mieczysław Szcześniak odpadł z "SuperSTARcia"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2014 13:00
W 8. odcinku uczestnicy show telewizyjnej Dwójki zmierzyli się z piosenką festiwalową i reggae. Za tydzień, w półfinale "SuperSTARcia", nie wystąpi Mieczysław Szcześniak.
Audio
  • Rafał Brzozowski: piosenka festiwalowa jest bliska mojemu sercu (Sobota z radiową Jedynką)
W 8. odcinku SuperSTARcia z programem pożegnał się Mieczysław Szcześniak
W 8. odcinku "SuperSTARcia" z programem pożegnał się Mieczysław SzcześniakFoto: materiały prasowe/TVP2

Występy artystów w ostatnim odcinku programu oceniali: Małgorzata Ostrowska, Dariusz Malejonek i przewodniczący jury Wojciech Mann. Czworo uczestników (Natasza Urbańska, Mieczysław Szcześniak, Tomasz "Titus" Pukacki i Rafał Brzozowski) wykonali po jednej piosence festiwalowej i jednym utworze reggae.

Najwięcej pochwał od jurorów zebrał Mieczysław Szcześniak, który zaśpiewał "Żółte kalendarze" Piotra Szczepanika oraz "Lepszą połowę" Mesajaha. Nie przełożyło się to jednak na głosy telewidzów i to właśnie artysta zwany "Mieczem" pożegnał się z programem.

Zwyciężczynią 8. odcinka "SuperSTARcia" została Natasza Urbańska, która przypomniała wielki przebój Danuty Rinn "Gdzie ci mężczyźni", a także połączyła reggae z militarną stylizacją w piosence "Rude" kanadyjskiego zespołu Magic.

Do półfinału awansowali również Tomasz "Titus" Pukacki ("Parostatek" i "Buffalo Soldier") oraz Rafał Brzozowski ("Zacznij od Bacha" i "Sweat – A La La Long").

Oryginalne wersje piosenek, które wykonują gwiazdy "SuperSTARcia" w piątkowe wieczory, przez cały poprzedzający tydzień usłyszeć można TYLKO w radiowej Jedynce. Uczestnicy "SuperSTARcia" są też gośćmi w Pierwszym Programie Polskiego Radia w "Muzycznej Jedynce". Radiowa Jedynka ma też swoje studio w TVP2, gdzie odbywa się show. Zasiada w nim dziennikarka muzyczna Małgorzata Kościelniak. Za jej pośrednictwem słuchacze mogą zadawać pytania gwiazdom SuperSTARcia - pisząc na adres superstracie@polskieradio.pl.

pg, ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sobierajski żegna SuperSTARcie: na każdym kroku będę dziękował za zaproszenie

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2014 10:11
Szósty odcinek "SuperSTARcia" był wyjątkowy, bo przed uczestnikami show stało nowe wyzwanie. Wystąpić musieli nie tylko z repertuarem folkowym, ale też w duetach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Karpiel-Bułecka zdradza tajniki góralskiego śpiewania

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2014 11:39
- Żeby pojąć podstawy folkowego śpiewania trzeba po prostu siąść z ludźmi i się z nimi upić - mówi były uczestnik "SuperSTARcia". Dziś operowo-taneczny odcinek telewizyjnego show.
rozwiń zwiń

Czytaj także

SuperSTARcie. Monika Borzym przegrała z operą i chorobą

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2014 16:23
Repertuar elektroniczny i operowy był ostatnim, w którym Monika Borzym zaprezentowała się w telewizyjnym show "SuperSTARcie". Za tydzień - ćwierćfinał!
rozwiń zwiń