Natasza Urbańska wygrała SuperSTARcie. "Chwilo trwaj!"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2014 13:56
Wszystko jest już jasne. "Artystą doskonałym" została Natasza Urbańska. W finale show TVP2, którego partnerem była Radiowa Jedynka, pokonała Rafała Brzozowskiego.
Audio
  • Finał SuperSTARcia - posłuchaj jakie emocje towarzyszyły ogłoszeniu wyniku
  • Natasza Urbańska o udziale w SuperSTARciu: ścieraliśmy się tu ze sobą, z gatunkiem i słabościami, a nie z innymi uczestnikami (Sobota z Jedynką)
  • Rafał Brzozowski: jestem na początku swojej drogi muzycznej. Marzy mi się płyta big bandowa i - jeśli taką nagram - na pewno do Polskiego Radia przybędę zaprezentować najnowszego singla (Sobota z Jedynką)
W finale SuperSTARcia Nasza Urbańska pokonała Rafała Brzozowskiego
W finale SuperSTARcia Nasza Urbańska pokonała Rafała BrzozowskiegoFoto: Jacek Konceki/ Polskie Radio

Zanim Natasza Urbańska i Rafał Brzozowski dotarli do finału SuperSTARcia musieli zmierzyć się z wieloma gatunkami muzycznymi, których na co dzień nie uprawiają. Nawet opera, folk, hip-hop, jazz, reggae czy muzyka elektroniczna nie złamały artystki musicalowej i popowego wokalisty. Do ostatniej chwili głosy widzów rozkładały się bardzo równo, o zwycięstwie zadecydowały miejsca po przecinku.

- To było 10 tygodni nowych wyzwań muzycznych i świetnych spotkań - mówiła Natasza Urbańska po ogłoszeniu wyników. - Jestem wdzięczna za wszystkie głosy i bardzo szczęśliwa!

Rafał Brzozowski za sukces uważa dotarcie do finału. - Pokazałem tu wiele swoich twarzy, dzięki temu jestem wygrany. O to mi chodziło, by ludzie zobaczyli, że potrafię zaśpiewać coś więcej niż tylko "Tak blisko" - powiedział. Wokalista i muzyk odkrył w SuperSTARciu m.in. swoją swingową duszę i już planuje nagranie płyty z big bandem.

SuperSTARcie z Radiową Jedynką - wywiady z artystami, galerie zdjęć, wyniki >>>

Finaliści zaprezentowali się widzom w aż trzech odsłonach - dwóch coverach i własnej kompozycji. Rafał Brzozowski zaśpiewał hit Michaela Jacksona "Billie Jean", "Gdybym był bogaty" z musicalu "Skrzypek na Dachu" i swój przebój "Tak Blisko". Natasza Urbańska pokazała się w "Stairway to Heaven", interpretacji "Fancy" Iggy Izalea i autorskim "Hipnotyzuj". Zaśpiewali także w duecie.

Finalistów SuperSTARcia oceniała królowa polskiej piosenki Maryla Rodowicz, a wspomagała ją aktorka Izabella Miko. Nie mogło też zabraknąć Wojciecha Manna, który towarzyszył uczestnikom podczas wszystkich odcinków.
Dodatkowo, na scenie zobaczyliśmy uczestników, którzy wcześniej musieli się pożegnać z show: Kasię Wilk, Reni Jusis, Mieczysława Szcześniaka, Monikę Borzym, Ramonę Rey, Adama Sobierajskiego, Tomasza Titusa Pukackiego oraz Stanisława Karpiela-Bułeckę.

***

Rozmawiała: Małgorzata Kościelniak

Goście: Natasza Urbańska, Rafał Brzozowski

Data emisji: 6.12.2014

Rozmowy zostały wyemitowane w audycji "Sobota z Radiową Jedynką".

tj/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

SuperSTARcie. Irek Dudek: Urbańska i Brzozowski czują bluesa

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2014 12:04
- Myślę, że oboje spokojnie mogliby zaśpiewać na Rawa Blues Festival - przyznaje Irek Dudek przed finałowym odcinkiem "SuperSTARcia".
rozwiń zwiń