Kabaret OT.TO rozwiewa plotki: nie wybieramy się na emeryturę

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2015 19:14
Wiesław Tupaczewski, Andrzej Piekarczyk i Andrzej Tomanek wracają na scenę z nowym programem pt. "Seks, drags i Alzhaimer".
Audio
  • Kabaret OT.TO o programie "Seks, drags i Alzhaimer" (Sobota z Radiową Jedynką)
Kabaret OT.TO występuje już 27 lat
Kabaret OT.TO występuje już 27 latFoto: PAP/Piotr Wittman

- Mamy tremę, ona pojawia się przy każdym nowym programie, a z wiekiem staje się coraz większa. Człowiek staje się bardziej odpowiedzialny - przyznał w Jedynce założyciel kabaretu Wiesław Tupaczewski.

Kabaret OT.TO powstał w 1987 roku. Nazwa, jak tłumaczą jego członkowie, pochodzi od pierwszych liter słów "Ostatnie Takie Trio Oszołomów". Zawojowali publiczność słynną "Zasmażką", a największą popularnością cieszyli się w pierwszej połowie lat 90. XX wieku.

Komicy tłumaczyli, że nie liczyli swoich programów. - Wydaliśmy 11 płyt, a nasi fani twierdzą, że przez 27 lat na scenie nagraliśmy 127 piosenek - przyznali. Jak podkreślali, "Seks, drags i Alzhaimer" można traktować jako piętnasty program w ich karierze. Jego tytuł wzięli z życia. - Starzejemy się, zdarza nam się zapominać tekst w trakcie występów. Najgorzej jest jednak, gdy zapomni się tekstu piosenki - przyznali.

Tak sytuacja zdarzyła im się nawet w słynnej "Zasmażce". - We trzech, w jednym momencie zapomnieliśmy tekstu. Zaczęliśmy się po prostu śmiać. To była kara za zbyt dużą pewność siebie. Przy takich numerach panuje luz, w pewnym momencie myśli zaczynają uciekać gdzieś indziej - tłumaczyli artyści.

Premiera najnowszego programu kabaretu OT.TO będzie miała miejsce 16 lutego w warszawskim Teatrze Kwadrat.

***

Tytuł audycji : Sobota z Radiową Jedynką

Prowadziła: Sława Bieńczycka

Goście: Wiesław Tupaczewski, Andrzej Piekarczyk, Andrzej Tomanek

Data emisji: 07.02.2015

Godzina emisji : 9.00-12.00

tj/mk

Zobacz więcej na temat: kabaret Sława Bieńczycka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Katarzyna Pakosińska: dzięki publiczności fruwam

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 09:00
- Tekst kabaretowy oddycha wraz z publicznością, tym różnimy się od aktorów, którzy mówią gotowe kwestie - stwierdziła Katarzyna Pakosińska. O tym, co kocha w swoim zawodzie opowiedziała w "Rewizji osobistej" Januszowi Weissowi.
rozwiń zwiń