Bieg Piastów 2015. Nagroda Jedynki wręczona

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2015 17:31
51 kilometrów to koronny dystans 39. Biegu Piastów. W tym roku po raz pierwszy został zaliczony do FIS Marathon Cup. Jedynka wręczyła też swoją nagrodę.
Audio
  • Rozmowa z Tomaszem Bieńkiem, najlepszym biegaczem-amatorem wśród Polaków (Teren mniej zabudowany/Jedynka)
Wicedyrektor radiowej Jedynki Sławomir Assendi (P) wręcza nagrodę Tomaszowi Bieńkowi, najlepszemu biegaczowi-amatorowi wśród Polaków na dystansie 51 km podczas 39. Biegu Piastów
Wicedyrektor radiowej Jedynki Sławomir Assendi (P) wręcza nagrodę Tomaszowi Bieńkowi, najlepszemu biegaczowi-amatorowi wśród Polaków na dystansie 51 km podczas 39. Biegu PiastówFoto: Magdalena Miętek/Polskie Radio

Tatjana Mannima z Estonii i Petr Novak z Czech triumfowali na koronnym dystansie 51 kilometrów podczas 39. Biegu Piastów. Czech zwyciężył na Polanie Jakuszyckiej już po raz piąty. Najlepszym z Polaków był Paweł Klisz.
Najszybszym biegaczem-amatorem wśród Polaków był Tomasz Bieniek, który dostał specjalną nagrodę od Radiowej Jedynki. Był trochę zaskoczony, bo wyruszając na trasę nawet nie wiedział, że jest taka nagroda.

Tomasz Bieniek nie należy do żadnego klubu, ale wśród biegaczy nie jest nowicjuszem. Na nartach biega już 17 lat, a na co dzień pracuje jako instruktor biegów narciarskich. Latem biega w połmaratonach i jeździ na rowerze. Narzeka, że praca koliduje mu z treningami. - Mogło być lepiej, ale nie można narzekać - mówi gość Jedynki. Obiecuje, że pojawi się w przyszłym roku na jubileuszowym, 40. Biegu Piastów.

Sztandarowy wyścig po raz pierwszy zaliczany jest do FIS Marathon Cup - klasyfikacji maratonów narciarskich, uznawanej za odpowiednik Pucharu Świata w biegach na krótszych dystansach.

***

Tytuł audycji: Teren mniej zabudowany
Prowadził: Krzysztof Grzesiowski
Gość: Tomasz Bieniek (najszybszy biegacz-amator wsród Polaków)
Data emisji: 28.02.2015
Godzina emisji: 14.18

(ag. pg)

/

Czytaj także

Letni Bieg Piastów. Na tych trasach trenował wicemistrz Europy w maratonie

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2014 17:00
- Gdy rok temu po raz pierwszy zorganizowaliśmy ten bieg, spotkał się on z bardzo pozytywnym odbiorem. W szczególności ze strony osób, które biegają u nas zimą. Podobało im się, że mogą przyjechać tu latem i pobiegać po tych samych trasach. Jeżeli jest takie zapotrzebowanie, działamy dalej - mówił w Jedynce Dariusz Serafin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Julian Gozdowski o Biegu Piastów: zrobiliśmy coś z niczego

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2015 15:25
Dziś Polanę Jakuszycką zna cały świat. - Udało się to osiągnąć przez ponad 40 lat pracy wszystkich współpracowników. Mamy ogromną satysfakcję - opowiada honorowy komandor Biegu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bieg Piastów 2015. Dystans na 51 kilometrów

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2015 09:29
W tym roku koronny dystans Biegu Piastów będzie wynosił 51 kilometrów. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem.
rozwiń zwiń