Robert Janowski: nie sądziłem, że "Jaka to melodia" tyle potrwa

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2015 19:03
- Zwykle takie formaty trwają sezon. A tutaj jest inaczej. Może to kwestia przyzwyczajenia albo tego, że jest współzawodnictwo i dużo kolorów oraz pięknych dźwięków w tle - mówi Robert Janowski.
Audio
  • Robert Janowski o programie "Jaka to melodia", karierze muzycznej i powrocie na deski teatru (Sobota z Radiową Jedynką)
Robert Janowski od 18 lat prowadzi program Jaka to melodia
Robert Janowski od 18 lat prowadzi program "Jaka to melodia"Foto: Polskie Radio

Program "Jak to melodia" w tym roku skończy 18 lat. Od początku prowadzi go Robert Janowski, który podkreśla, że wciąż lubi swoją pracę. - Nie jest nudna ani monotonna. Lubię też rozmawiać z uczestnikami. Oni mają swój ważny moment, bo na kanapie siedzi rodzina, całe miasto trzyma kciuki. Z kolei od telewidzów często słyszę podziękowania, np. od rodziców, którzy mają 25 minut dla siebie, bo w czasie "Jaka to melodia" ich dziecko nigdzie nie odchodzi od telewizora - śmieje się gość Jedynki.

Robert Janowski jest również piosenkarzem i kompozytorem. Już dawno jednak nie nagrał płyty z premierowym materiałem. - Główny powód to słaba sprzedaż płyt. Jesteśmy chyba ostatnim pokoleniem, które chodziło do sklepów muzycznych. Kiedyś płyty często były koncepcyjne, trzeba było wysłuchać całości. Ktoś jednak wymyślił mp3 i zaczęło się ściąganie poszczególnych utworów. Poszedłem więc w stronę coverów, które lepiej się sprzedają. Wśród nich są jednak takie, których na pewno się nie wstydzę i które mi się podobają - tłumaczy rozmówca Małgorzaty Kościelniak.

Już wkrótce natomiast, jak zdradził Robert Janowski, ponownie będzie można zobaczyć go w teatrze...

***

Tytuł audycji: Sobota z Radiową Jedynką

Prowadziła: Małgorzata Kościelniak

Gość: Robert Janowski (piosenkarz, kompozytor, aktor, dziennikarz radiowy i prezenter telewizyjny)

Data emisji: 28.02.2015

Godz. emisji: 15.20

pg/mc

Czytaj także

Staroświecka elegancja z odrobiną dystansu. Janowski i Salata w duecie

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2014 11:50
Pierwszy zjawiskowo nagrał przedwojenne szlagiery. Drugi świetnie zinterpretował Nat King Cole'a. Robert Janowski i Piotr Salata połączyli siły i nagrali utwór "I tak od lat".
rozwiń zwiń