Ks. Jacek Stryczek: nikomu nie życzę komfortu

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2015 19:56
- Wygoda zamiast sensu życia, to kompromis, w którym nie potrafiłbym funkcjonować. Stale przypominam innym, że sens życia jest ważniejszy - mówi inicjator Szlachetnej Paczki.
Audio
  • Ks. Jacek Stryczek opowiada o swojej działalności, męskości i kobiecości, zarządzaniu czasem i pieniędzmi oraz Wielkiej Nocy (Sobota z Radiową Jedynką)
Prezes Stowarzyszenia Wiosna ks. Jacek Stryczek podczas wielkanocnej audycji życzył słuchaczom Jedynki Raczej wysiłku niż odpoczynku, raczej niepokoju myśli niż świętego spokoju i raczej szaleństwa niż ciepełka. A na pewno nigdy komfortu
Prezes Stowarzyszenia Wiosna ks. Jacek Stryczek podczas wielkanocnej audycji życzył słuchaczom Jedynki "Raczej wysiłku niż odpoczynku, raczej niepokoju myśli niż świętego spokoju i raczej szaleństwa niż ciepełka. A na pewno nigdy komfortu"Foto: PAP/Jacek Turczyk

Ks. Jacek Stryczek wciąż wpada na nowe pomysły, ulepsza działanie Stowarzyszenia Wiosna, które wciąż się rozrasta i specjalizuje się w "robieniu więcej w jeszcze krótszym czasie". Wymaga najpierw od siebie, a potem od wszystkich, z którymi współpracuje. Determinację przeciwstawia życiu w strefie komfortu, które oznacza postawę zachowawczą i wyklucza chęć zmieniania świata.

Wyjściu z niej służyć mogą doświadczenia i wysiłki Wielkiego Postu, po których Wielkanoc jest odpoczynkiem. - Być może dlatego te święta się nie komercjalizują, bo wiążą się z bardzo indywidualną praca nad sobą, w rygorze i ascezie - zastanawia się w Jedynce.

W rozmowie z Małgorzatą Kościelniak wyjaśnia na czym polega jego koncepcja harmonii, a także co zawdzięcza kobietom. Opowiada o początkach Szlachetnej Paczki, łączeniu biznesu z działalnością społeczną, sporcie i... szaleństwie.

***

Tytuł audycji: Sobota z Radiową Jedynką
Prowadziła: Małgorzata Kościelniak
Gość: ks. Jacek Stryczek (duszpasterz wolontariuszy i ludzi biznesu, prezes Stowarzyszenia Wiosna, inicjator Szlachetnej Paczki, Akademii Przyszłości i Wspólnoty Indywidualności Otwartych)
Data emisji: 4.04.2015
Godzina emisji: 15.15

asz/ag

Czytaj także

Najchętniej dzielą się z potrzebującymi ci, którzy mają najmniej

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2014 19:00
Przed Świętami Bożego Narodzenia uczestniczymy w wielu akcjach charytatywnych, które niosą pomoc potrzebującym. Wigilijne dzieło Pomocy Dzieciom, Szlachetna paczka, Banki żywności poruszają ludzkie serca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kraków: konfesjonał przed galerią handlową. Ksiądz zachęca do refleksji

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2014 13:31
Konfesjonał i plaże rozstawił ksiądz Jacek "Wiosna" Stryczek przed jedną z krakowskich galerii handlowych. Happeningiem chce zwrócić uwagę, na problem zabiegania przed świętami. Chce też przypomnieć robiącym zakupy i sprzedającym, że istnieje inny świat, w którym mogą sobie pozwolić na odpoczynek.
rozwiń zwiń