Jerzy Grunwald w duecie z Natalie Cole!

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2015 18:00
- Pod koniec roku rozpocznę nagrywanie płyty w Los Angeles. Nie chciałbym zapeszyć, ale przygotowuję jedną piosenkę z myślą o duecie z Natalie Cole - mówi wokalista i kompozytor.
Audio
  • Jerzy Grunwald o duecie z Natalie Cole, swojej Piosence dnia Jedynki i wrodzonym optymizmie (Sobota z Radiową Jedynką)
Jerzy Grunwald (na zdjęciu z Małgorzatą Kościelniak) przez wiele lat mieszkał w Szwecji i USA
Jerzy Grunwald (na zdjęciu z Małgorzatą Kościelniak) przez wiele lat mieszkał w Szwecji i USAFoto: Polskie Radio

Wspomniany utwór nosi tytuł "How many days". - Natalie chciała przerobić jedną linię melodyczną, ale piosenka jej się podobała. Decyzja o duecie już zapadła. Bardzo się cieszę. To przecież niekwestionowana gwiazda i wspaniała postać światowego show-biznesu - podkreśla w Jedynce Jerzy Grunwald.

Gotowa już jest natomiast polska wersja tej piosenki. Nosi ona tytuł "Pokonać zło" i w przyszłym tygodniu będzie Piosenką dnia Jedynki!

Z audycji można dowiedzieć się również która z piosenek Jerzego Grunwalda grana jest na pokładach samolotów japońskich linii lotniczych i czy zgadza się on z opinią, że jego twórczość trafia w gusta głównie kobiet.

***

Tytuł audycji: Sobota z Radiową Jedynką

Prowadziła: Małgorzata Kościelniak

Gość: Jerzy Grunwald (wokalista, kompozytor, producent muzyczny)

Data emisji: 18.04.2015

Godzina emisji: 15.20

pg/kd

Czytaj także

Joanna Morea: muzyka otwiera drzwi i serca

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2015 14:23
- Próbuję swoich sił w różnych gatunkach. Gdy muzyka jest fajnie, lekko i sprytnie zrobiona, to może się podobać każdemu - mówi w Jedynce Joanna Morea.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Wójcicki dzięki muzyce zaklina czas

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2015 15:19
- Długo nie wchodziłem do studia aż w końcu zebrałem się w sobie i nagrałem 11 zupełnie nowych piosenek - mówi w Jedynce artysta o płycie "Zaklinam czas".
rozwiń zwiń