Mistrz drugiego planu festiwalu w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2015 12:34
- Najważniejsze dla mnie jest to, by złapać dobrą relację z artystą - powiedział w radiowej Jedynce kierownik muzyczny Opola Tomasz Szymuś.
Audio
  • Tomasz Szymuś o festiwalu w Opolu (Sobota z radiową Jedynką)
Tomasz Szymuś
Tomasz SzymuśFoto: Oficjalny profil Tomasza Szymusia na Facebooku

Tomasz Szymuś jest dyrygentem, kompozytorem, aranżerem. Na festiwalu w Opolu kieruje orkiestrą. Wcześniej jednak spotyka się z artystami i omawia z nimi szczegóły występu.

- Próbuję wyczuć, czy jest chęć zmiany, czy nie. Niektórzy wokaliści uważają, że piosenka stała się popularna, ponieważ jest tak napisana i nie chcą eksperymentować. Są też tacy, którzy znudzili się dotychczasową aranżacją utworu, wręcz jej nienawidzą, i są otwarci nawet na drastyczne zmiany - wskazał gość Jedynki.

- Najważniejsze, by artysta miał komfort, bo to on jest na pierwszym planie. To dla niego przychodzą ludzie. Jeśli on będzie się czuł dobrze, efekt będzie lepszy - podkreślił.

52. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej Opole 2015 rozpoczął się w piątek koncertem "Ktoś mnie pokochał!" zorganizowanym z okazji 50-lecia pracy artystycznej zespołu Skaldowie. Tego samego dnia odbyło się wielkie widowisko aktorsko-wokalne z piosenkami Jeremiego Przybory.

Drugi dzień festiwalu poświęcony będzie koncertom: SuperJedynki2015! i SuperPremiery 2015! Z kolei zwieńczeniem festiwalowych emocji będzie urodzinowa gala pt. "Muzyczna biografia - 90 lat Polskiego Radia". Transmisja z tego wydarzenia w Jedynce.

***

Tytuł audycji: Sobota z radiową Jedynką

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Grzegorz Kazubski (prezes Polskiego Stowarzyszenia BBQ)

Godzina emisji: 9.23

Data emisji: 13.06.2015

kk

Czytaj także

90 lat Polskiego Radia - wielka gala w Opolu. Oglądaj transmisję wideo na żywo!

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2015 15:11
Urodzinowy koncert pt. "Muzyczna biografia – 90 lat Polskiego Radia" jest zwieńczeniem święta polskiej piosenki. Transmisja na antenie Jedynki. Streaming wideo na naszej stronie.
rozwiń zwiń