Lider zespołu Taraka: Opole to symbol polskiej piosenki

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2015 16:28
- Już pół wieku za festiwalem i na pewno czeka go jeszcze świetlana przyszłość - mówił Karol Kus, założyciel, pomysłodawca i autor piosenek zespołu Taraka.
Audio
  • Karol Kus o występie zespołu Taraka na festiwalu w Opolu (Sobota z Jedynką)
Taraka to słowiańska muzyka w połączeniu z elementami żydowskimi i cygańskimi w nowoczesnych aranżacjach. Zespół tworzą wirtuozi instrumentalni z Polski i Ukrainy
Taraka to słowiańska muzyka w połączeniu z elementami żydowskimi i cygańskimi w nowoczesnych aranżacjach. Zespół tworzą wirtuozi instrumentalni z Polski i UkrainyFoto: TVP/PAP/Ireneusz Sobieszczuk

Taraka jest doskonale znany słuchaczom radiowej Jedynki - takie utwory jak "Podaj Rękę Ukrainie" czy "Do Tańca i Do Różańca" były Piosenkami dnia Jedynki.

Karol Kus tłumaczył, że Opole jest ikoną polskiej muzyki. - Gdy organizowane są podobne festiwale to trudno jest pozyskać publiczność. Natomiast przed kasami amfiteatru w Opolu juz kilka tygodni temu ustawiały się kolejki. Świadczy to o tym, czym jest ten festiwal dla Polaków i polskiej piosenki - powiedział lider zespołu Taraka.

W sobotę wieczorem zespół wystąpi na festiwalu w Opolu podczas koncertu SuperPremier z utworem "Yabi Dabi". W nagraniu audycji Karol Kus tłumaczył, o czym jest ta piosenka.

***

 

Tytuł audycji: Sobota z Jedynką

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Karol Kus (zespół Taraka)

Data emisji: 13.06.2015

Godzina emisji: 15.22

tj/kul

Czytaj także

Maryla Rodowicz nagrała piosenkę z Donatanem. "Trzeba ryzykować"

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2015 15:09
- Trzeba coś robić, by się działo. Nie można tylko odcinać kuponów. Ja lubię takie przedsięwzięcia, bo to dopinguje mnie do działania - powiedziała w Radiowej Jedynce wokalistka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal w Opolu wychodzi poza amfiteatr

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2015 14:20
- Opolanie narzekali, że w amfiteatrze jest za mało miejsc i są skazani na siedzenie w domu. Dlatego wychodzimy z festiwalem do miasta - powiedział w radiowej Jedynce dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu Jarosław Wasik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mistrz drugiego planu festiwalu w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2015 12:34
- Najważniejsze dla mnie jest to, by złapać dobrą relację z artystą - powiedział w radiowej Jedynce kierownik muzyczny Opola Tomasz Szymuś.
rozwiń zwiń