Marian Opania: nie znoszę być celebrytą

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2015 21:06
- Gdy jestem na Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, to zawsze przemykam gdzieś chyłkiem, by nie dopadli mnie łowcy autografów. Chcę być normalnym człowiekiem, który wykonuje artystyczny zawód - mówi aktor.
Audio
  • Marian Opania o Wielkiej Nagrodzie Festiwalu "Dwa Teatry" (Sobota z Radiową Jedynką)
- Mam matematyczną pamięć i pamiętam wszystkie role, które zagrałem - mówi Marian Opania
- Mam matematyczną pamięć i pamiętam wszystkie role, które zagrałem - mówi Marian OpaniaFoto: Piotr Grabka/Polskie Radio

W sobotę 27 czerwca Marian Opania odebrał w Sopocie Wielką Nagrodę Festiwalu "Dwa Teatry" za role w Teatrze Telewizji i Teatrze Polskiego Radia. - Mam wrażenie, że ta nagroda mi się nie należała. Wolę, żeby to inni mówili o mnie dobrze, niż sam miałbym siebie chwalić – podkreśla w Jedynce znakomity aktor.

Jak przyznaje sam laureat, w swojej 50-letniej karierze zagrał on w ponad tysiącu słuchowisk i w kilkuset spektaklach telewizyjnych. Co ciekawe, wszystkie je pamięta i w zdecydowanej większości przypadków ocenia siebie surowo.- Wychodzę z założenia, że zawsze można zagrać lepiej. Jest może dziesięć takich ról, w których nic bym nie poprawił - tłumaczy Marian Opania.

Co było dla niego najtrudniejsze na początku pracy w Teatrze Polskiego Radia, dlaczego tak bardzo lubi przyjeżdzać na Festiwal "Dwa Teatry" i z jakiego powodu jest często mylony ze swoim synem Bartoszem, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Rozmawiała: Magda Mikołajczuk

Gość: Marian Opania (aktor)

Data emisji: 27.06.2015

Godzina emisji: 15.14

Rozmowę wyemitowano w audycji "Sobota z Radiową Jedynką".

pg

Czytaj także

Marian Opania: werwę i ochotę do roboty mam jak 40-latek

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2015 16:40
- Choć niedawno stuknęły mi 72 lata, nie przejmuję się tym. Dla relaksu jeżdżę sobie czasem łowić ryby za koło polarne - mówi w Jedynce wybitny aktor filmowy i teatralny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Kukuła o programie festiwalu "Dwa Teatry"

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2015 18:30
Janusz Kukuła - główny reżyser Teatru Polskiego Radia, a zarazem dyrektor artystyczny "Dwóch Teatrów" opowie o festiwalu.
rozwiń zwiń