X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rymoliryktando - szantowe dyktando z pontonu

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2015 15:12
W Gdyni w ramach Open’er Festival odbyło się kolejne ogólnopolskie dyktando z przeszkodami wykreowane przez Łukasza L.U.C.a Rostkowskiego.
Audio
  • L.U.C: biorę odpowiedzialność za to, co napisałem (Sobota z Jedynką)
  • L.U.C recytuje tekst dyktanda (Sobota z radiową Jedynką)
L.U.C. recytuje Rymoliryktando z pontonu
L.U.C. recytuje Rymoliryktando z pontonuFoto: materiały prasowe

Łamanie piór i języków było transmitowane na antenie Jedynki, więc każdy słuchacz mógł sprawdzić swoje umiejętności i zmierzyć się z zawiłościami języka polskiego. Ten, kto nie słuchał, ma możliwość sprawdzenia, czy poprawnie napisałby tekst.

 >>> Sprawdź, czy byś poprawnie napisał Rymoliryktando <<<

- Biorę odpowiedzialność za to, co napisałem. Mam zakleszczony umysł, bo to koniec 4-miesięcznego okresu bardzo ciężkiej pracy. To był wielki stres i odpowiedzialność, żeby napisać tekst. Jestem zmęczony, ale bardzo zadowolony, bo chyba się udało - mówił po dyktandzie Łukasz L.U.C. Rostkowski.

>>> Zobacz tekst dyktanda autorstwa Katarzyny Kłosińskiej <<<

Po raz kolejny nikomu nie udało się napisać dyktanda bezbłędnie. Tekst dr hab. Katarzyny Kłosińskiej o blogerach sprawił piszącym wiele problemów, ale wyśpiewana do szantowej melodii treść dyktanda Łukasza L.U.C Rostkowskiego okazała się ortograficznym bastionem nie do zdobycia. Pełny żeglarskiego żargonu, utrzymany w marynistycznym klimacie tekst, sprawił problemy nawet najbardziej zagorzałym miłośnikom języka polskiego.

W ponad trzydziestostopniowym upale i żarze lejącym się z nieba najlepszą znajomością ortografii i interpunkcji wykazał się Damian Kajzer, który otrzymał nagrodę główną w postaci 10 tysięcy złotych. Drugie miejsce przydało Grażynie Klimowicz – Bożko, a na trzecim uplasował się Andrzej Wyrzykowski. Każdy z laureatów otrzymał także Rymoliraura.

to/agTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmierz się z Rymoliryktandem. Sprawdź czy byś poprawnie napisał

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2013 15:00
Zwycięzcą trzeciej edycji Rymoliryktanda został Patrycjusz Pilawski z Wodzisławia. O statuetkę Limorylilaura oraz nagrodę w wysokości 10 000 zł walczyło w sobotę na krakowskim Starym Kleparzu ponad 350 osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio dba o poprawną polszczyznę

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2015 16:27
Już przed wojną Polskie Radio na swej antenie udzielało porad, jak poprawnie mówić i pisać po polsku.
rozwiń zwiń