X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak u Wojtyłów. Przenosimy się do Wadowic

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2015 13:38
- Wchodząc do tego mieszkania można się poczuć jakbyśmy byli w tym czasie i w tym miejscu - mówił w Jedynce ks. Jacek Pietruszka, dyrektor Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach.
Audio
  • Ksiądz Jacek Pietruszka i Rafał Strzebrakowski oprowadzają po Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach (Sobota z radiową Jedynką)
Ekspozycja stanowi połączenie bardzo nowoczesnych technologii, z typowymi muzealiami i  przedmiotami, których używał Jan Paweł II
Ekspozycja stanowi połączenie bardzo nowoczesnych technologii, z typowymi muzealiami i przedmiotami, których używał Jan Paweł IIFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

Placówka mieści się w kamienicy, w której mieszkali Wojtyłowie, a w 1920 roku urodził się tam Karol Wojtyła. Jej przebudowa, zakup multimediów i nowa ekspozycja kosztowały ok. 25 mln zł, z czego ok. 10,5 mln zł to pieniądze z funduszy europejskich. - Dawniej muzeum mieściło się w mieszkaniu Wojtyłów. Dzisiaj można powiedzieć, że mieszkanie znajduje się w muzeum – powiedział ksiądz Jacek Pietruszka.

Po przebudowie budynku przestrzeń ekspozycyjna powiększyła się czterokrotnie - do ponad 1 tys. m kwadratowych. Na czterech kondygnacjach znajdują sie oryginalne elementy wyposażenia mieszkania Wojtyłów, osobiste rzeczy Jana Pawła II oraz rękopisy. Ekspozycja jest opowieścią o Karolu Wojtyle - od jego urodzenia do śmierci. W muzeum można też zobaczyć przedmioty pozyskane z tzw. zakrystii papieskiej z Watykanu i prywatnego archiwum kard. Stanisława Dziwisza.

Jakie są najcenniejsze pamiątki zgromadzone w muzeum? Zapraszamy na wycieczkę z księdzem Jackiem Pietruszką oraz przewodnikiem Rafałem Strzebrakowskim.

***

Tytuł audycji: Sobota z radiową Jedynką

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Goście: (ks. Jacek Pietruszka, dyrektor dyrektor Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach), Rafał Strzebrakowski (przewodnik)

Godzina emisji: 11.20

Data emisji: 17.10.2015

tj/fbi

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

37. rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. "Jan Paweł II jest ciągle obecny w życiu Polaków"

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2015 13:49
- Jan Paweł II miał ogromny wkład w naukę społeczną Kościoła - powiedział w Sejmie metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. W gmachu Sejmu odbywa się uroczyste spotkanie poświęcone nauce społecznej Jana Pawła II. W piątek przypada 37. rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża.
rozwiń zwiń