X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Aborygeni stawiają życie wewnętrzne ponad wszystko

- Dla nich Manhattanem cywilizacji nie jest postęp technologiczny, tylko życie wewnętrzne. Pod tym względem my Europejczycy jesteśmy przy nich karłami - mówi Marek Tomalik, dziennikarz i podróżnik.
- Aborygeni to ludzie szalenie inteligentni, z przebogatym życiem wewnętrznym - mówi Marek Tomalik
- Aborygeni to ludzie szalenie inteligentni, z przebogatym życiem wewnętrznym - mówi Marek TomalikFoto: Marek Tomalik/www.wsednosprawy.pl
O Audycji
Opis

- Dla nich Manhattanem cywilizacji nie jest postęp technologiczny, tylko życie wewnętrzne. Pod tym względem my Europejczycy jesteśmy przy nich karłami - mówi Marek Tomalik, dziennikarz i podróżnik.

Gość Jedynki poświęca Aborygenom wiele miejsca w swojej najnowszej książce "Australia – gdzie kwiaty rodzą się z ognia". Choć był w tym kraju już 11 razy, ciągle nie uważa, żeby dobrze go poznał. - To tak, jakby ktoś powiedział, że zna całą Europę. Australia to 75 procent powierzchni Starego Kontynentu, kraj 25 razy większy od Polski - tłumaczy Marek Tomalik.

Zdaniem dziennikarza, Australia przyciąga przede wszystkim swoją innością. - Podróżuje się w końcu po to, żeby poznać inny świat, a w Australii wszystko bardzo się różni od tego, co znamy na co dzień - przekonuje.

Gdzie dziś w Australii możemy spotkać prawdziwych Aborygenów i dlaczego oglądanie tam nocą nieba to istny spektakl, dowiesz się z nagrania audycji.

***

 Tytuł audycji: Sobota z Jedynką

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: Marek Tomalik (podróżnik, geolog, dziennikarz, fotografik)

Data emisji: 28.11.2015

Godzina emisji: 9.13

pg/jp

Playlista
Tagi
Playlista