Przyjaciele Jedynki namalowali "Magię Świąt"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2015 07:00
W sali konferencyjnej Polskiego Radia Przyjaciele radiowej Jedynki - znane osobistości ze świata kultury, sportu, nauki - rozstawiły sztalugi i chwyciły za pędzle w szczytnym celu.
Audio
 • Przyjaciele radiowej Jedynki: Elżbieta Dzikowska, Blue Cafe, Olaf Lubaszenko, Tomek Szczepanik z zespołu Pectus mówią o swej "Magii Świąt" (Sygnały dnia/Jedynka)
 • Agata Kornhauser-Duda o akcji charytatywnej Choinki Jedynki i swoim podarunku na aukcję (Sobota z radiową Jedynką)
 • Irena Santor o akcji Choinki Jedynki (Sobota z radiową Jedynką)
 • Łukasz Baruch z fundacji "Wygrajmy razem" mówi, na co zostaną przekazane pieniądze z aukcji (Sobota z radiową Jedynką)
 • Anna Dymna inauguruje malowanie "Magii Świąt" (Sobota z radiową Jedynką)
 • Danuta Stenka opowiada o tym, jak bazgrze ołówkiem podczas prób (Sobota z radiową Jedynką)
 • Tomasz Sekielski, prof. Jan Lubiński, Elżbieta Dzikowska i Marek Dutkiewicz opowiadają o przygotowywanych przez nich pracach (Sobota z radiową Jedynką)
 • Zespoły Blue Cafe i Pectus przygotowują prace na aukcję Choinek Jedynki (Sobota z radiową Jedynką)
 • Prezes PR Andrzej Siezieniewski i dyrektor radiowej Jedynki Kamil Dąbrowa o pracach przygotowywanych na aukcje Choinek Jedynki (Sobota z radiową Jedynką)
 • Teresa Lipowska i prof. Andrzej Markowski o swoich pracach, przygotowywanych na aukcje Choinek Jedynki (Sobota z radiową Jedynką)
 • Agnieszka Kunikowska i Tomek Michniewicz malują prace na aukcje Choinek Jedynki (Sobota z radiową Jedynką)
 • Janusz Profus (Maestro czekolady) i Anna Czerwińska (himalaistka) o Choinkach Jedynki (Sobota z radiową Jedynką)
Rozpoczęcie malowania przez przyjaciół radiowej Jedynki Magii Świąt. Od lewej: prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski, prezydentowa Agata Kornhauser-Duda, Anna Dymna, Łukasz Baruch z fundacji Wygrajmy razem, Dorota Truszczak, Roman Czejarek
Rozpoczęcie malowania przez przyjaciół radiowej Jedynki "Magii Świąt". Od lewej: prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski, prezydentowa Agata Kornhauser-Duda, Anna Dymna, Łukasz Baruch z fundacji "Wygrajmy razem", Dorota Truszczak, Roman CzejarekFoto: Sebastian Gołos/Polskie Radio

Prace przez nich stworzone zostaną zlicytowane na rzecz podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Fundacji "Wygrajmy Razem" z Dąbrowy Górniczej.

Na aukcje osób dorosłych swoje prace przekażą także - małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda, która objęła patronatem honorowym naszą akcję charytatywną oraz współorganizatorka "Choinek Jedynki" pani Anna Dymna.

Obrazki pod hasłem "Magia świąt" symbolizujące nadchodzące święta malowali: Danuta StenkaMarek Dutkiewicz i Joanna Dark oraz ich syn Ksawery, Irena Santor i Zbigniew Korpolewski, prof. Jan LubińskiGrażyna Wolszczak i Cezary Harasimowicz, Olaf Lubaszenko, Adam Ferency, Aneta Todorczuk-Perchuć, Ilona Felicjańska, Maria Niklińska, zespoły Blue Cafe i Pectus, Maja Bohosiewicz, Teresa Lipowska, Małgorzata Glinka-Mogentale z rodziną, Andrzej Komorowskiprof. Andrzej Markowski z córką Emilką, Elżbieta Dzikowska, Anna Czerwińska, Krzysztof Kiljański z rodziną, Robert Firmhofer z żoną Kingą i synem Mateuszem, Tomasz Sekielski z rodziną, Agnieszka Kunikowska, Tomek Michniewicz. Namalowaną wspólnie pracę przekaże trener polskiej reprezentacji Adam Nawałka i jego sztab szkoleniowy. 

Akcja charytatywna Pierwszego Programu Polskiego Radia "Choinki Jedynki" odbywa się już po raz 14. Celem tegorocznej akcji, tak jak i w ubiegłych latach, jest zbiórka pieniędzy na potrzeby Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko". Część zebranych pieniędzy Fundacja Anny Dymnej przekaże w tym roku Fundacji "Wygrajmy Razem" z Dąbrowy Górniczej. Namalowane prace zostaną zlicytowana na aukcjach, które odbywać się będą na antenie radiowej Jedynki w dniach od 7 do 11 grudnia. 

Agata Kornhauser-Duda przekazała na aukcję specjalny medalion, który będzie można wylicytować. Anna Dymna również przekazała wyklejoną samodzielnie pracę plastyczną, fot. PAP/Rafał Guz Agata Kornhauser-Duda przekazała na aukcję specjalny medalion, który będzie można wylicytować. Anna Dymna również przekazała wyklejoną samodzielnie pracę plastyczną, fot. PAP/Rafał Guz

Jak co roku do akcji Choinki Jedynki włączyły się także dzieci i młodzież, uczestnicy konkursu rysunkowego również pod hasłem "Magia Świąt". Z prac nadesłanych przez najmłodszych słuchaczy radiowej Jedynki jury (prof. Danuta Kołwzan-Nowicka - artystka malarz, grafik, pedagog, dr Katarzyna Kasia - filozof, estetyk, pedagog i prof. Franciszek Maśluszczak - artysta malarz, pedagog) wybrało 20 obrazków na licytację, która trwać będzie przez cały dzień 12 grudnia - na antenie Jedynki. W tej aukcji zlicytowanych zostanie także 12 rysunków spoza konkursu, autorstwa podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Fundacji "Wygrajmy razem" z Dąbrowy Górniczej.

/

***

>>> Dowiedz się więcej o Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko"

>>> Dowiedz się więcej o Fundacji "Wygrajmy razem" z Dąbrowy Górniczej

ag/pg

Czytaj także

Pierwsza Dama wsparła akcję charytatywną radiowej Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2015 15:33
Małżonka prezydenta przekazała na aukcję medalion wykonany techniką decoupage’u. - Poświęciłam weekend, żeby go stworzyć - zdradziła Agata Kornhauser-Duda.
rozwiń zwiń