Pierwsza Dama wsparła akcję charytatywną radiowej Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2015 15:33
Małżonka prezydenta przekazała na aukcję medalion wykonany techniką decoupage’u. - Poświęciłam weekend, żeby go stworzyć - zdradziła Agata Kornhauser-Duda.
Audio
  • Agata Kornhauser-Duda o akcji charytatywnej Choinki Jedynki i swoim podarunku na aukcję (Sobota z radiową Jedynką)
Pani prezydentowa przekazała na aukcję medalion wykonany techniką decoupageu
Pani prezydentowa przekazała na aukcję medalion wykonany techniką decoupage’uFoto: PAP/Rafał Guz

Na medalionie są jej życzenia świąteczne. Razem z innymi pracami Przyjaciół radiowej Jedynki zostanie on zlicytowany, a dochód zasili konta  Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Fundacji "Wygrajmy Razem" z Dąbrowy Górniczej.

>>> Dowiedz się więcej o Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko"

Agata Kornhauser-Duda wyznała, że czuje się zaszczycona zaproszeniem do udziału w akcji Choinki Jedynki. - Cieszę się, że wzorem mojej poprzedniczki pani Anny Komorowskiej mogłam objąć patronatem tę wspaniałą inicjatywę, która w ten przedświąteczny czas tak wspaniale nas jednoczy - mówiła Pierwsza Dama. Zauważyła, że bardzo ważne jest, abyśmy nie koncentrowali się wyłącznie na własnych sprawach, ale też dostrzegli problemy innych. - Mimo Wszystko Wygrajmy Razem - tym hasłem podsumowała akcję Pierwsza Dama łącząc nazwy fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Łukasza Barucha "Wygrajmy Razem", na rzecz których w tym roku radiowa Jedynka zbiera fundusze.

Małżonka prezydenta wyraziła też wdzięczność wszystkim obecnym za przybycie i wsparcie akcji. Byli wśród nich Danuta StenkaMarek Dutkiewicz i Joanna Dark oraz ich syn Ksawery, Irena Santor i Zbigniew Korpolewski, prof. Jan LubińskiGrażyna Wolszczak i Cezary Harasimowicz, Olaf Lubaszenko, Adam Ferency, Aneta Todorczuk-Perchuć, Ilona Felicjańska, Maria Niklińska, zespoły Blue Cafe i Pectus, Maja Bohosiewicz, Teresa Lipowska, Małgorzata Glinka-Mogentale z rodziną, Andrzej Komorowskiprof. Andrzej Markowski z córką Emilką, Tomasz Michniewicz, Elżbieta Dzikowska, Anna Czerwińska, Krzysztof Kiljański z rodziną, Robert Firmhofer z żoną Kingą i synem Mateuszem, Tomasz Sekielski z rodziną, Agnieszka Kunikowska. Namalowaną wspólnie pracę przekaże trener polskiej reprezentacji Adam Nawałka i jego sztab szkoleniowy.

/

Akcja charytatywna Pierwszego Programu Polskiego Radia "Choinki Jedynki" odbywa się już po raz 14. Jej celem jest zbiórka pieniędzy na potrzeby Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko". Część zebranych pieniędzy Fundacja Anny Dymnej przekaże w tym roku Fundacji "Wygrajmy Razem" z Dąbrowy Górniczej.

>>> Dowiedz się więcej o Fundacji "Wygrajmy razem" z Dąbrowy Górniczej

Organizatorka akcji Choinki Jedynki Dorota Truszczak prezentuje medalion, przekazany przez małżonkę prezydenta Agatę Kornhauser-Dudę Koordynatorka akcji Choinki Jedynki Dorota Truszczak prezentuje medalion, przekazany przez małżonkę prezydenta Agatę Kornhauser-Dudę

Namalowane prace zostaną zlicytowana na aukcjach, które odbywać się będą na antenie radiowej Jedynki w dniach od 7 do 11 grudnia.

>>> Regulamin konkursu Choinki Jedynki

Czytaj także:
Choinki malowanie-1.jpg
Przyjaciele Jedynki namalowali "Magię Świąt"

Jak co roku do akcji Choinki Jedynki włączyły się także dzieci i młodzież, uczestnicy konkursu rysunkowego również pod hasłem "Magia Świąt". Z prac nadesłanych przez najmłodszych słuchaczy radiowej Jedynki jury (prof. Danuta Kołwzan-Nowicka - artystka malarz, grafik, pedagog, dr Katarzyna Kasia - filozof, estetyk, pedagog i prof. Franciszek Maśluszczak - artysta malarz, pedagog) wybrało 20 obrazków na licytację, która odbędą się 12 grudnia na antenie Jedynki. W tej aukcji zlicytowanych zostanie także 12 rysunków spoza konkursu, autorstwa podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Fundacji "Wygrajmy razem" z Dąbrowy Górniczej.

ag/tj


 

Czytaj także

Choinki Jedynki 2015 - zobacz nagrodzone prace

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2015 15:30
W radiowej Jedynce nasi eksperci omówili nagrodzone i wyróżnione prace nadesłane przez dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Kunikowska namaluje "Magię Świąt"

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2015 08:15
Nasza radiowa koleżanka będzie wśród dorosłych przyjaciół radiowej Jedynki, którzy będą malowali swoje wizje "Magii Świąt".
rozwiń zwiń