X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Drzewo genealogiczne - warto kultywować więzi międzypokoleniowe

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2016 12:34
- Czujemy się wtedy komfortowo, jesteśmy zaopiekowani, przytuleni, wiemy, skąd jesteśmy - mówiła w Jedynce psycholog Aneta Styńska.
Audio
  • Jak fotel, w życiu trzeba mieć oparcie (Sobota z radiową Jedynka)
Drzewo genealogiczne to nie tylko zdjęcia, daty, nazwy i suche fakty. To także wspomnienia, które warto zapisać, bo inaczej zaginą
Drzewo genealogiczne to nie tylko zdjęcia, daty, nazwy i suche fakty. To także wspomnienia, które warto zapisać, bo inaczej zaginąFoto: Glow Images/East News

Świadomość umiejscowienia w czasie i przestrzeni, posiadanie własnych korzeni, dają rozwojową różnorodność. Człowiek tego pozbawiony staje się upośledzony społecznie. - Poczucie korzeni i jedności z rodziną daje bardzo silną więź i stabilność. Dzieci lepiej się rozwijają, całe rodziny lepiej funkcjonują - przekonywała psycholog.

Pomocne w jej kształtowaniu mogą się okazać czeskie bestsellery "Opowiedz mi, Babciu" i "Opowiedz mi, Dziadku", które niedawno trafiły do Polski - pamiętniki, służące do zapisywania wspomnień, przekazywania tradycji rodzinnych i łączenia pokoleń. - Babcia opowiadała mi, że jak było bombardowanie Warszawy w 1939 roku, tuż po ucieczce wróciła do domu po czerwone pantofelki, które dziadek specjalnie dla niej wykonał na zaręczyny. Nie ma tego na zdjęciach, ta historia jest tylko do zapisania – wspominała psycholog. Okazuje się jednak, że takie historie mogą być zapamiętane w różny sposób...

***

Tytuł audycji: Sobota z radiową Jedynką

Prowadzenie: Sława Bieńczycka

Gość: Aneta Styńska (psycholog)

Data emisji: 16.01.2016

Godzina emisji: 10.22

tj/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zasady naszych rodziców. Przestrzegamy ich?

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2016 19:50
"Załóż czapkę, jest zimno", "zjedz chociaż mięso", "traktujesz dom jak hotel" - to słowa, które słyszą niemal wszyscy młodzi ludzie.
rozwiń zwiń