X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Australia - młode państwo o niezwykłej historii

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2016 15:00
- Australia to bardzo młode państwo, które wciąż buduje, szuka swojej drogi. Na progu kolejnego Dnia Australii, który przypada 26 stycznia, trwają głośne rozmowy o zmianie flagi. Czy Union Jack, symbol flagi brytyjskiej, zniknie? Czas pokaże – mówi Marek Tomalik.
Audio
  • Jaka jest współczesna Australia? (Sobota z Jedynką)
Australia to nie tylko świat niezwykłej przyrody (łupiny niektórych nasion otwierają się dopiero na skutek pożaru), to także kraj zupełnie niewyobrażalnego, z punktu widzenia Europejczyka, transportu kolejowego. Rekordowy skład tworzyło 700 wagonów, jego długość wynosiła około 7 kilometrów. Nz. Melbourne
Australia to nie tylko świat niezwykłej przyrody (łupiny niektórych nasion otwierają się dopiero na skutek pożaru), to także kraj zupełnie niewyobrażalnego, z punktu widzenia Europejczyka, transportu kolejowego. Rekordowy skład tworzyło 700 wagonów, jego długość wynosiła około 7 kilometrów. Nz. MelbourneFoto: Lenny K Photography/Flickr/CC 2.0

Rozmawiając o początkach Australii nie sposób uciec od trudnego tematu Aborygenów. – Przybycie Brytyjczyków kończy panowanie Aborygenów, które było zupełnie inne, oparte na zupełnie innych standardach. To rozpoczyna nową epokę. Niesie konflikt między starym a nowy – dodaje podróżnik.

Czytaj i słuchaj także 
Aborygeni zdjecia od autora 1200.jpg
Aborygeni stawiają życie wewnętrzne ponad wszystko

Co eksportuje Australia? Czy dzisiejsi mieszkańcy tego kraju to potomkowie więźniów kolonii karnej? I co Australijczycy myślą o Uniwersytecie Jagiellońskim?

***

Tytuł audycji: Sobota z radiową Jedynką

Prowadzenie: Sława Bieńczycka

Goście: Marek Tomalik (podróżnik, geolog, dziennikarz, fotograf)

Data emisji: 23.01.2016

Godzina emisji: 11.22 

gs/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Autostopem przez Australię... w ramach praktyk

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2013 18:31
- Zależy mi na tym, by zrealizować to marzenie samodzielnie, bez wsparcia. Zakładam jak najdłuższą trasę, a po drodze pracę na farmach - opowiada Basia Bordych w Jedynce.
rozwiń zwiń