Eugeniusz Bodo – amant, który nigdy się nie ożenił

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2016 18:14
- Miał w swoim życiu wiele płomiennych romansów, w większości bardzo krótkich. Wyjątkiem była pochodząca z Tahiti Reri, z którą spędził trzy lata - mówi Artur Stachowski, varsavianista i przewodnik PTTK.
Audio
  • Artur Stachowski o życiu Eugeniusza Bodo (Sobota z radiową Jedynką)
Eugeniusz Bodo był związany m.in. z aktorką Norą Ney
Eugeniusz Bodo był związany m.in. z aktorką Norą NeyFoto: PAP

Eugeniusz Bodo był jednym z najsławniejszych przedwojennych polskich aktorów, a także reżyserem, scenarzystą, tancerzem, piosenkarzem i producentem filmowym. Jego bogate życie osobiste i zawodowe będzie tematem nowego serialu "Bodo", który od 6 marca pokaże TVP1.

Czytaj także
eugeniuszbodo 1200.jpg
Serial "Bodo". Portret artystycznego środowiska

Niestety do dzisiejszych czasów nie zachowała się częśc filmów, w których zagrał Eugeniusz Bodo. - Dotyczy to okresu od jego debiutu w 1925 r. aż do końca dekady. To wszystko były filmy nieme. Później kręcono już w dwóch wersjach: niemej i udźwiękowionej. W latach 30. kariera Bodo kwitnie na dobre, powstaje z nim ponad 30 tytułów, m.in. "Piętro wyżej" czy "Paweł i Gaweł" - tłumaczy w radiowej Jedynce Artur Stachowski.

Z audycji można się również dowiedzieć, jak naprawdę miał na nazwisko Eugeniusz Bodo, skąd wziął się jego pseudonim i jakie tragiczne okoliczności towarzyszyły jego śmierci w czasie II wojny światowej.

***

Tytuł audycji: Sobota z radiową Jedynką

Prowadzenie: Sława Bieńczycka

Gość: Artur Stachowski (varsavianista i przewodnik PTTK)

Data emisji: 20.02.2016

Godzina emisji: 10.23

pg/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Schuchardt: chcemy, żeby widz pokochał Eugeniusza Bodo

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2015 18:53
- Miał magnetyzm i czar, którym zarażał. To był chyba jego klucz do sukcesu. Nie miał żadnego wykształcenia teatralnego, ale miał marzenia i konsekwentnie parł do przodu - mówi odtwórca tytułowej roli w serialu "Bodo".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Serial "Bodo". Portret artystycznego środowiska

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2016 15:26
O największych przedwojennych gwiazdach polskiego filmu, teatru i kabaretu w związku ze zbliżającą się emisją serialu "Bodo" mówił w audycji Artur Stachowski, varsavianista i przewodnik PTTK.
rozwiń zwiń