X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mija rok od śmierci Bohdana Tomaszewskiego. Wspomnienie o legendzie wciąż jest żywe

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2016 17:45
Mija rok od śmierci wybitnego dziennikarza sportowego, publicysty i jednego z najbardziej znanych sprawozdawców, Bohdana Tomaszewskiego. Na wspomnienie jego sylwetki zaprasza Cezary Gurjew.
Audio
  • Wspomnienie o Bohdanie Tomaszewskim autorstwa Cezarego Gurjewa (Sobota z Jedynką)
Bohdan Tomaszewski
Bohdan TomaszewskiFoto: Paweł Zienowicz Sp5uhe/Wikipedia

Ten wyjątkowo zasłużony komentator i publicysta sam przyznawał, że zawsze czuł się "człowiekiem radia". Zawsze starał się podkreślać ogromną wartość, jaką niesie za sobą sport, można też powiedzieć, że sam wychował kilka pokoleń dziennikarzy.

- Gdy słyszymy te relacje, gdy słyszymy głos Bohdana Tomaszewskiego, to tak jak gdyby był z nami - mówił dziennikarz radiowej Jedynki Cezary Gurjew.

Z Polskim Radiem był związany przez ponad 50 lat, a sportem zainteresował się dzięki starszym braciom. 

- Było to w bardzo ważnym dniu, po zwycięstwie Kusocińskiego na olimpiadzie w Los Angeles w 1932 roku. Bracia o tym rozmawiali, ja pierwszy raz w ogóle usłyszałem słowo "olimpiada", następnego dnia ich męczyłem i tak z wolna zaczęli opowiadać, co to jest, kim był Kusociński. Potem z biegiem miesięcy czy lat zacząłem się zbliżać do sportu coraz bardziej. Oczywiście zacząłem od piłki nożnej, ale rzeczywiście od dziecka się sportem interesuję - mówił w archiwalnej rozmowie. 

Jak brzmiała pierwsza relacja wielkiego komentatora? Co wyróżniało go spośród innych dziennikarzy?

Zapraszamy na wspomnienia wdowy po dziennikarzu, Izabeli Tomaszewskiej, reżysera Andrzeja Zakrzewskiego i eksperta od piłki nożnej Stefana Szczepłka. 

***

Tytuł audycji: Sobota z radiową Jedynką

Prowadzenie: Cezary Gurjew

Gość: Izabela Tomaszewska, Andrzej Zakrzewski, Stefan Szczepłek

Data emisji: 27.02.2016

Godzina emisji: 16.15

ps/PolskieRadio.pl/gs

Zobacz więcej na temat: Bohdan Tomaszewski SPORT
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bohdan Tomaszewski - archiwalny wywiad w Polskim Radiu (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2015 07:00
Nie żyje Bohdan Tomaszewski - wybitny dziennikarz sportowy i publicysta. Był jednym z najbardziej znanych sprawozdawców sportowych. Przez ponad 50 lat związany z Polskim Radiem. Bohdan Tomaszewski urzekał radiosłuchaczy i telewidzów niezwykle barwnymi opisami nie tylko samych wydarzeń sportowych, ale także towarzyszących im okoliczności. Jego komentarzy z dwunastu letnich i zimowych igrzysk olimpijskich w latach 1956-1980 słuchały miliony kibiców. Urodził się 10 sierpnia 1921 roku. Pracę rozpoczął w 1946 roku w "Kurierze Szczecińskim", od 1955 roku był związany z Polskim Radiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bohdan Tomaszewski - mistrz mikrofonu, który porywał i wzruszał ludzi

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2015 05:32
- Jak coś idzie trudno i są opory, to potem w człowieku wyzwala się podwójna ambicja, pracowitość, chęć. Zaciskasz zęby i chcesz temu dać duszę - mówił o pracy radiowca Bohdan Tomaszewski.
rozwiń zwiń