X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Polk: jak ja nienawidziłem muzyki

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2012 18:33
Popularny aktor telewizyjny i teatralny gra na kilku instrumentach i bardzo lubi śpiewać. - Muzyka towarzyszyła mi od momentu, gdy przyszedłem na świat. Mój ojciec grał na akordeonie, a dziadek na trąbie. Na muzykę byłem więc skazany – mówił w Jedynce. Nie zawsze jednak było to po jego myśli...
Audio
Piotr Polk
Piotr PolkFoto: Emilia Iwanicka/PR

- Ojciec tak chciał mnie zarazić pasją rodzinnego muzykowania, że posłał mnie do ogniska muzycznego. Stamtąd, już za moją zgodą, trafiłem do szkoły muzycznej i zaczęła się gehenna. Byłem w okresie fantastycznego rozkwitu i bujnego życia młodzieńczego, czyli piłka nożna, koledzy, rower, las. A tutaj trzeba było dojeżdżać pociągiem 20 km do szkoły muzycznej. Do domu wracałem o 20.30. Proszę więc sobie wyobrazić, jak ja strasznie musiałem nienawidzić tej muzyki - wspominał Piotr Polk.

Z czasem, oczywiście, zmienił perspektywę i teraz podkreśla, że to właśnie wtedy wykształciło się w nim poczucie smaku i kultury muzycznej. Już będąc aktorem nagrał dwie płyty ("POLK in LOVE" i "Mój film"), a po drodze założył zespół rockowy. Może również pochwalić się umiejętnością gry na akordeonie, gitarze, perkusji i fortepianie.

Piotr
Piotr Polk i Sława Bieńczycka/fot. E.Iwanicka/PR

W tej chwili Piotra Polka można oglądać w dwóch telewizyjnych serialach. W "Ojcu Mateuszu" wciela się w postać inspektora Oresta Możejki. Policyjny mundur, który tam przywdziewa czasami ratuje go z opresji w prawdziwym życiu...

- Pewnego razu zatrzymany do rutynowej kontroli drogowej. Podałem dokumenty, a policjant na to: "nie mogę tego przyjąć". Pomyślałem sobie, że jest coś nie tak. Pytam więc dlaczego? A on na to: "bo pan jest wyższy rangą" – opowiadał aktor.

Zabawna anegdota wiąże się również z rolą chirurga Krzysztof Florczyk w serialu "Lekarze". - Odwiedzałem moją mamę w szpitalu i powiem szczerze, że oddziaływanie takich postaci jak policjant czy chirurg jest ogromne. Do tego stopnia, że lekarze na korytarzu mówili mi "cześć". Myślałem sobie "Boże, przecież jestem tu drugi raz w życiu, nie znam go". Ale jemu twarz wydawała się znajoma, a jeszcze jak wcześniej widział mnie w fartuchu lekarskim, a teraz mam na sobie marynarkę, to prawdopodobnie przyszedłem do pracy - mówił z uśmiechem.

Posłuchaj całej rozmowy Sławy Bieńczyckiej z Piotrem Polkiem.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Skrzetuski chce być dobrym dyrektorem

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2012 19:40
Jan Skrzetuski z "Ogniem i mieczem", czyli Michał Żebrowski rozważa, jaki powinien być dyrektor teatru. A wie co mówi, bo sam jest dyrektorem stołecznego "Teatru 6. piętro".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rutkowski chciałby wystąpić na Stadionie Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2012 13:51
Aktor ma marzenie, aby z mikrofonem w ręku spotkać się z publicznością na stadionie i to pod odsłoniętym dachem
rozwiń zwiń