X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Mój głos sprzedawany będzie za 3 grosze"

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2012 19:38
Tak mówił Józef Piłsudski podczas nagrania w 1924 roku. Ta i wiele więcej perełek znajduje się w zbiorach archiwum Polskiego Radia.
Audio
  • Waldemar Listowski w "Sobocie z radiową Jedynką"
Józef Piłsudski fot. Wikimedia Commons.
Józef Piłsudski fot. Wikimedia Commons.Foto: Wikipedia/K. Pęcherski, domena publiczna

- Znakomita większość nagrań została zniszczona w trakcie pożogi wojennej. To nieodżałowany ubytek w naszej historii i kulturze. Na szczęście z wielu dziedzin zachowało się po jednej lub po kilka perełek. Musimy je traktować z dużą atencją ponieważ to prawdziwa rzadkość - mówił radiowej Jedynce Waldemar Listowski, dyrektor archiwum Polskiego Radia.

Waldemar
Waldemar Listowski/źr. PR

W tej chwili w bazie archiwum znajduje się około miliona zinwentaryzowanych nagrań. Docelowo będzie ich jednak jeszcze więcej. - Czeka nas jeszcze praca nad około 400 tysiącami płyt gramofonowych. W sumie wszystkie nasze nagrania znajdują się na ok. 700 tysiącach nośników - wyliczał gość Jedynki.

<<< Zapraszamy do kanału Drogi do Niepodległej >>>

We wspomnanym już nagraniu z 1924 roku marszałek Józef Piłsudski pokusił się o pewnego rodzaju proroctwo związane z techniką radiową. Nie pomylił się również w kwestii owych trzech groszy, o których wspomina na końcu. - Postanowiliśmy spełnić testament marszałka i w naszym sklepie internetowym udostępniamy ten dźwięk za 3 grosze - poinformował Waldemar Listowski.

W audycji zaprezentowano również archiwalne nagranie "Bajki o koguciku i kurce" w interpretacji aktora i recytatora Polskiego Radia, Mariusza Maszyńskiego oraz koncert Ignacego Jana Paderewskiego z Lozanny z 1938 roku - posłuchaj nagrania!

<<< Część archiwów Polskiego Radia dostępna jest w naszym sklepie internetowym >>>

Rozmawiała Sława Bieńczycka.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Warto być razem, przy różnorodności"

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2012 07:38
Chciałbym, żeby Polacy odczuwali radość bycia razem – mówił w Jedynce prezydent Bronisław Komorowski. Na marsz zaprasza zarówno zwolenników Józefa Piłsudskiego, jak i Romana Dmowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

”Patriotyzm nie kończy się na maszerowaniu”

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2012 13:00
Patriotyzm nie kończy się na kotylionach i pochodach – w tej sprawie zgodni byli organizatorzy Marszu Niepodległości i demonstracji inicjatywy Polski Socjalnej.
rozwiń zwiń