Polski Forrest Gump kończy z bieganiem

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2012 14:00
Gump, grany przez Toma Hanksa, ponad trzy lata biegał po Stanach Zjednoczonych, kiedy nagle ku zdziwieniu wszystkich, zmęczył się i wrócił do domu. Piotr Kuryło w rok obiegł kulę ziemską i nie zamierza się zatrzymać.
Audio
Piotr Kuryło w trakcie rejsu kajakowego z Gdańska do Krakowa
Piotr Kuryło w trakcie rejsu kajakowego z Gdańska do Krakowa Foto: PAP/Marcin Bednarski

Piotr Kuryło nie zmęczył się. Ale zamierza spróbowac czegoś innego. - Skończyłem z bieganiem, nie będę też już pływał kajakiem - zadeklarował w radiowej Jedynce. Wyjaśnił, że jeżeli znów zdecyduje się na wyprawę, to prawdopodobnie pojedzie na rowerze. Ale nie wie jeszcze kiedy i dokąd. Na pewno przejedzie więcej niż 20 tysięcy kilometrów.

Świat okrążył biegnąc w intencji pokoju. Przebiegł też Polskę ze wschodu na zachód i z północy na południe w intencji bezpieczeństwa na drogach.
Ostatnim jego wyczynem było pokonanie Wisły, płynąc kajakiem pod prąd. To z kolei było dedykowane osobom niepełnosprawnym. Podróżnik chciał w ten sposób symbolicznie pokazać ich walkę z różnego rodzaju przeciwnościami.
Podróżnik wspomina swoje wyprawy. Każda o coś go wzbogaciła. - Poza tym samotnie spędzone chwile pozwalają na przemyślenia - wyjaśnia. Zapewnia, że pod wpływem tych przemyśleń stał się innym człowiekiem.
Posłuchaj całej rozmowy Karoliny Rożej z Piotrem Kuryło.
(ag)


Czytaj także

Bieg dla pokoju Piotra Kuryło

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2010 20:23
Piotr Kuryło odczuwa w sobie silne wezwanie by wspierać pokój na Ziemi. Dlatego 38-letni maratończyk zdecydował się na podróż wokół kuli ziemskiej.
rozwiń zwiń