Olimpijska niespodzianka w "Choinkach Jedynki”

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2012 19:39
Medalistka z igrzysk w Londynie – Julia Michalska – zdecydowała się wesprzeć charytatywną akcję Pierwszego Programu Polskiego Radia. Na aukcję przeznaczyła swoje wiosło.
Audio
Julia Michalska (L) i Magdalena Fularczyk (P)
Julia Michalska (L) i Magdalena Fularczyk (P)Foto: facebook.com/julia.michalska.50/ADAM NURKIEWICZ

Tylko do 25. listopada czekamy na prace plastyczne dzieci, które chcą wziąć udział w konkursie radiowej Jedynki. – Dostaliśmy ich już ponad tysiąc, a jeszcze czekamy, bo decyduje data stempla pocztowego – mówiła w "Sobocie z radiową Jedynką” koordynatorka akcji Małgorzata Kownacka.

Wyróżnione prace 6 grudnia zostaną zlicytowane, a dochód z licytacji wesprze fundację Anny Dymnej. Dla osoby, która na aukcji zaoferuje najwyższą kwotę, mamy też dodatkowy upominek od polskiej medalistki z Londynu Julii Michalskiej.

- Zbieramy pieniądze na bardzo szlachetny cel fundacji "Mimo wszystko”. Dlatego przeznaczam na aukcję wiosło w barwach mojego klubu oraz zdjęcie z medalem. Dołączam się do młodych artystów, którzy bardzo się postarali i przesłali wspaniałe obrazki – powiedziała Julia Michalska.

>> CZYTAJ WIĘCEJ O AKCJI RADIOWEJ JEDYNKI

Julia Michalska to polska wioślarka, brązowa medalistka Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie, czternastokrotna mistrzyni kraju (w tym 10 razy na jedynce, oraz 4 razy na dwójce podwójnej z Magdaleną Fularczyk). Z Magdaleną Fularczyk zdobyła tytuł mistrzyni świata w Poznaniu w 2009 roku i brązowy medal rok później.