X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Preisner. Kompozytor, który w święta uwielbia ciszę

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2012 16:41
Zbigniew Preisner Boże Narodzenie spędza w górach niedaleko Nowego Sącza. – W tym okresie najbardziej lubię ciszę, nie lubię świąt w wielkim gronie – przyznał.
Audio
  • Zbigniew Preisner w radiowej Jedynce o świętach i nie tylko
Zbigniew Preisner i Teresa Salgueiro w Preisner Studio
Zbigniew Preisner i Teresa Salgueiro w Preisner StudioFoto: www.preisner.com/ Anna Wloch

Zbigniew Preisner jest kompozytorem muzyki filmowej oraz teatralnej, a także producentem muzycznym. Zamiłowanie do muzyki nie przeszkadzało mu jednak wyznać, że w święta wcale nie musi być otoczony dźwiękami.  – Lubię w święta ciszę. Niespecjalnie przepadam za spędzaniem ich w wielkim gronie. A słucham głównie radia, bo interesują mnie opowieści ludzi, wywiady, wspomnienia – mówił gość Programu 1 Polskiego Radia.

Zbigniew Preisner jest autorem wielu kolęd wykonywanych przez artystów krakowskiej "Piwnicy pod Baranami”. Jaki jest jego przepis na dobre kompozycje świąteczne?  –Jak się jest wiernym sobie i chce się opowiedzieć prawdę, to ona zawsze dotrze do ludzi. I może dziwi mnie trochę popularność tych kolęd, ale to jest bardzo miłe – mówił kompozytor.

Artysta przyznał zarazem, że z czasem kolędy kojarzą mu się jednak coraz smutniej. – Bo przez kolędy chciałbym też powiedzieć, że świat wcale nie jest taki kolorowy. I święta coraz bardziej kojarzą mi się ze stwierdzeniem "kolęda samotnych". Wprawdzie coraz łatwiej jest się kontaktować, ale tak naprawdę coraz mniej ze sobą rozmawiamy, raczej siedzimy w swoich twierdzach. A to się źle skończy. I moi przyjaciele za granicą czują to samo. My się wszyscy alienujemy, odcinamy – uważa Zbigniew Preisner.

Dlaczego denerwują go współczesne media i co to oznacza, że Polacy wracają do piekła? A czego Zbigniew Preisner życzy słuchaczom Jedynki? O tym wszystkim usłyszysz w nagraniu audycji Pawła Sztompke.

ei/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zbigniew Preisner tryumfuje w Cannes

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2011 10:00
Jednym z twórców muzyki do "Drzewa życia" Terrence'a Malicka - laureata tegorocznej Złotej Palmy - jest Zbigniew Presiner. Z wybitnym kompozytorem rozmawiał w "Muzycznej Jedynce" Paweł Sztompke.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ambasador USA śpiewa "All I want for Christmas"

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 10:17
Stephen Mull oraz amerykańscy i polscy pracownicy ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie nakręcili świąteczny klip.
rozwiń zwiń