Lech Dyblik: bez gitary nigdzie się nie ruszam

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2013 19:00
Muzyka jest pasją tego charakterystycznego aktora, znanego choćby z filmów Wojciecha Smarzowskiego. Uwielbia śpiewać po rosyjsku, a ze swoimi "bandyckimi piosenkami" odwiedza zakłady karne w różnych miejscach Polski.
Audio
Lech Dyblik
Lech DyblikFoto: Piotr Grabka/PR

- To, czego mi brakuje w moim szczęśliwym życiu, to rozmowy. U siebie w domu bardzo pracuję nad tym, by dużo rozmawiać z żoną i córkami. Idzie mi coraz lepiej. Ale też swoich spotkań z publicznością nie traktuję jako występ, tylko jako okazję do rozmowy. To jest w cenie - opisywał swoją filozofię życiową Lech Dyblik.

Aktora można czasem usłyszeć na żywo w Łodzi na ulicy Piotrkowskiej. - Gdy mam wolny wieczór i  żona nie ma nic przeciwko temu, to biorę gitarę i jadę pod Dom Buta.  Do godziny 22.00 stoi tam mim, a po nim pojawiam się ja - mówił.

Na ekranie Lecha Dyblika będzie można zobaczyć już wkrótce w najnowszym filmie Wojciecha Smarzowskiego pt. "Drogówka". - Po raz pierwszy widziałem go w całości kilka dni temu. To ważny film. Właściwie nie ująłbym nawet "Drogówki" w kategoriach filmu. Odbieram ten obraz jako poważną rozmowę na temat, gdzie my, Polacy jesteśmy - tłumaczył w "Sobocie z Radiową Sobotą". 

Posłuchaj całej rozmowy Pawła Sztomke i jego gościa.

pg

Zobacz więcej na temat: Łódź POLSKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Topa o "Drogówce": to film o tym jak bardzo się zmieniliśmy

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2013 15:53
W swoim najnowszym dziele Wojciech Smarzowski bierze pod lupę środowisko polskiej policji. Jednak jak zapewnia grający główną rolę Bartłomiej Topa – "Drogówka" nie jest filmem oskarżycielskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Smarzowski już nie daje "w łapę"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2013 15:47
Każdy film Wojciecha Smarzowskiego wywołuje ogromne poruszenie. "Wesele", "Dom zły", "Róża". Tak będzie i z najnowszym jego filmem - "Drogówką".
rozwiń zwiń