X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowicka: zdecydowałam się walczyć o swoje prawa

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2013 12:24
- Moja rezygnacja byłaby nie tylko moją porażką, ale porażką całego środowiska kobiet - mówiła w Jedynce posłanka Ruchu Palikota.
Audio
Wanda Nowicka w studiu radiowej Jedynki
Wanda Nowicka w studiu radiowej JedynkiFoto: Andrzej Gralewski/PR

Plan Janusza Palikota był prosty: udowodnić nietolerancję większości sejmowej, odwołać Wandę Nowicką lub nakłonić ją do rezygnacji. Jednak po dwutygodniowej batalii nic się nie zmieniło. Poza jednym: Ruch Palikota nie ma już swojego przedstawiciela w prezydium Sejmu, pomimo że Wanda Nowicka zachowała stanowisko. Sama zainteresowana mówiła w Jedynce, że decyzja w sprawie jej ewentualnej rezygnacji uległa zmianie pod wpływem m.in. Kongresu Kobiet.

- Kiedy rozpoczęła się ta historia, w żaden sposób nie poczuwałam się do winy. Uważałam, że zostałam wykorzystana w sposób instrumentalny i że nie mam wyjścia: muszę zrezygnować. Wtedy traktowałam to jako sprawę osobistą. Natomiast, kiedy okazało się, że środowiska kobiece stanęły za mną murem, zdecydowałam się zawalczyć o swoje prawa. To ustąpienie byłoby nie tylko moją porażką, ale porażką całego środowiska - podkreśliła Wanda Nowicka.

Profesor Małgorzata Fuszara z Kongresu Kobiet, która podpisała list w obronie posłanki RP, zaznaczyła, że Nowicka jest bardzo ważną postacią w Sejmie. - Nas interesują problemy, które Wanda Nowicka reprezentuje w parlamencie. To nie może być tak, że zawsze powtarza się ten sam scenariusz. a mianowicie, że świetne kobiety "wycina" się ze sceny politycznej. Nie dopuścimy do tego. Po piątkowym głosowaniu mandat Nowickiej jest znacznie silniejszy niż był przedtem - zaznaczyła.

Z kolei Małgorzata Sadurska z PiS uważa, że politycy mają ważniejsze problemy na głowie, niż zamieszanie wokół składu Prezydium Sejmu. - Od dwóch tygodni jesteśmy obserwatorami pewnego serialu, który toczy się na polskiej antenie politycznej. Dla mnie to po prostu marna tragikomedia. W takich projekcjach politycznych nie biorę udziału. To nic innego jak odwracanie uwagi - mówiła w "Sterniczkach" Sadurska.

Rozmawiał Robert Kowalski.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Robert Biedroń: Wanda Nowicka ma problem

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2013 14:13
- Obiecała, że złoży rezygnację w zajmowanego stanowiska. Nie dotrzymała słowa - powiedział w radiowej Jedynce Robert Biedroń, poseł Ruchu Palikota.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chwedoruk: głównym przegranym jest Palikot

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2013 14:55
- Sejm pokazał Januszowi Palikotowi, że nie podoba mu się happeningowe podejście do polityki - ocenia politolog doktor Rafał Chwedoruk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

”Nowicka wyrosła na konkurenta Palikota”

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2013 15:30
Wanda Nowicka stała się ważną postacią w Ruchu Palikota. Z drugiej strony jest w niezręcznej sytuacji, nie reprezentuje klubu. Jeśli znajdzie się poza partią, jej kariera jest zagrożona – uważa Henryk Domański.
rozwiń zwiń