X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Śmieciarką na "Sygnały". Bo nic nie usprawiedliwia spóźnienia radiowca

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2013 19:29
- Do "Sygnałów" przyszedłem w momencie, gdy zaczynały się one o 4 rano. Wstawało się więc o 2.45. Wszystko musiało być poukładane, tak żeby zdążyć na odpowiednią godzinę - wspominał w Jedynce Antoni Mielniczuk, wieloletni dziennikarz i kierownik "Sygnałów dnia".
Audio
  • Antoni Mielniczuk, Zbigniew Krajewski i Kamila Terpiał-Szubartowicz o pracy w "Sygnałach dnia"
Antoni Mielniczuk
Antoni MielniczukFoto: Wojciech Kusiński/PR

1 marca radiowa Jedynka obchodzić będzie ważny jubileusz – tego dnia minie 40 lat od chwili, gdy na naszej antenie po raz pierwszy zabrzmiały "Sygnały dnia”. Przez ten okres przy audycji pracowało wielu znakomitych dziennikarzy i wspaniałych osobowości.

Choć "Sygnały dnia" od zawsze zaczynały się wcześnie rano, to Antoni Mielniczuk nigdy nawet nie pomyślał, że mógłby spóźnić się do pracy. - Mieszkałem wtedy po drugiej stronie Warszawy, na Żoliborzu przy Akademii Wychowania Fizycznego. Samochód przyjeżdżał punktualne o 3.30. Czasami jednak go nie było. Żeby więc zdążyć do radia na 4 rano, zdarzało mi się jechać autobusem, który specjalnie dla mnie zmieniał trasę. A raz jechałem do pracy nawet śmieciarką. Ponieważ nikt i nic nie usprawiedliwiało reportera z niedotarcia na czas do pracy - tłumaczył w "Sobocie z Radiową Jedynką".

- Teraz o wiele łatwiej dojechać do radia, ale nadal trzeba wcześnie wstać. I to jest ten problem - śmiała się z kolei Kamila Terpiał-Szubartowicz, która współtworzy obecną ekipę "Sygnałów dnia".

Kamila
Kamila Terpiał-Szubartowicz

Z audycją tą przed laty związany był również Zbigniew Krajewski, dziś dziennikarz muzyczny radiowej Jedynki. - W "Sygnałach" najważniejsze było to, że myśmy się uczyliśmy od siebie nawzajem. Pamiętam jak kiedyś robiłem przegląd prasy i powiedziałem: "w  "Życiu Warszawy" pisze, że…". Koledzy na to, że mówi się "jest napisane", a nie "pisze". Następnego dnia mam przegląd prasy i znowu to samo, mówię "pisze". Potem wszyscy koledzy, gdy tylko mnie widzieli, to zamiast "cześć" mówili do mnie "jest napisane". Po tygodniu się nauczyłem - wspominał z rozbawieniem.

- Do tej pory wszyscy w radiu zwracają uwagę na język, którym się posługujemy - podkreślała Kamila Terpiał-Szubartowicz.

Zbigniew
Zbigniew Krajewski

Każdy z gości "Soboty z Radiową Jedynką" dostał od Małgorzaty Raduchy zadanie do wykonania. Jak sobie z nimi poradzili, dowiesz się słuchając nagrania audycji.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tak było przez 40 lat w "Sygnałach dnia"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2013 08:31
1 marca miną cztery dekady od nadania pierwszych "Sygnałów dnia". W związku z jubileuszem wspominamy, jak na przestrzeni lat zmieniała się sztandarowa audycja Pierwszego Programu Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W radiu najważniejszy jest słuchacz

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2013 14:14
1 marca 1973 roku po raz pierwszy na antenie Pierwszego Programy Polskiego Radia ukazała się audycja "Sygnały dnia". Przez cztery dekady jej twórcy starali się, aby - poza przekazaniem informacji - słuchacza pozytywnie nastroić do dnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Problemy z taśmą, czyli pierwsze "Sygnały"

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2013 09:14
- Mogliśmy zacząć od wpadki. Nie mieliśmy doświadczenia i po prostu nie zdążyliśmy przewinąć taśmy - mówił w Jedynce Piotr Sadowski, jeden z twórców "Sygnałów dnia".
rozwiń zwiń