Olga Borys zrobi to z mężem pierwszy raz

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2013 21:00
- "Frankie i Johnny" to nasz pierwszy wspólny aktorski projekt. Powiem szczerze, że łatwiej mi grać z obcą osobą, z kolegą. Wojtka się trochę wstydzę - opowiada Olga Borys o spektaklu, w którym partneruje jej Wojciech Majchrzak.
Audio
  • Olga Borys o pracy nad spektaklem "Frankie i Johnny" (Sobota z Jedynką)
Olga Borys
Olga Borys Foto: PR/A.Szałowska

Jak zauważyła prowadząca "Sobotę w Jedynce" Małgorzata Raducha , Olga Borys stała się "teatralną specjalistką od ról kobiet uwikłanych w trudne relacje miłosne, wbrew wizerunkowi serialowemu".

- Swoje pierwsze kroki aktorskie stawiałam właśnie w takiej roli, to była kreacja Ewy z "Wyszedł z domu" Tadeusza Różewicza. Już w spektaklu dyplomowym miałam coś do przeżycia i przyznaję, że efekt tej pracy we mnie został. Bardzo lubię "grać" problemy, które są blisko nas - powiedziała aktorka.

Wojciech
Wojciech Majchrzak

Już wkrótce Olgę Borys zobaczymy w roli kolejnej, skomplikowanej kobiety - Frankie. Robert Kudelski przygotował wersję teatralną słynnego filmu "Frankie i Johnny" ze świetnymi kreacjami Michelle Pfeiffer i Ala Pacino. Na deskach Teatru Projekt Warszawa Oldze Borys partneruje mąż Wojciech Majchrzak .

Kultura w Jedynce >>>

Dwójka bohaterów po przejściach - Johnny, który wyszedł z więzienia i Frankie, którą bił poprzedni partner - spotyka się w restauracji. On zabiega o jej względy, ona go odpycha, boi się następnego związku. Gość Jedynki ma jednak sposób na przełamanie lęku.

- Reżyser sztuki, nasz przyjaciel Robert Kudelski zawsze mówi: "trzeba poluzować warkoczyki". Brzmi dziecinnie, ale to świetna metafora. Chodzi o to, by kobiety dały się kochać, przestały się upierać przy postawie ciągłej walki. Najczęściej demonstrujemy same przed sobą, a facet może stracić cierpliwość - mówiła Olga Borys.

Gdzie aktorka będzie musiała przełknąć tost po kowbojsku i popić mlekiem? Jak brzmi jej przepis na spaghetti leniucha i kiedy zobaczymy ją w nowej roli? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poczucie wartości nie jest czymś stałym

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2012 14:46
- Czasami w życiu może zdarzyć się coś, co zachwieje naszą pewnością siebie. I nie jest łatwo wrócić do stanu równowagi – utrzymywała aktorka Olga Borys.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jeden uśmiech potrafi zmienić świat wokół

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2012 12:10
- To niby taka prosta czynność, a z jakim trudem przychodzi nam wstać rano i uśmiechnąć się, najpierw do siebie, a potem do ludzi, których spotykamy. A przecież jednym uśmiechem możemy zmienić cały nasz dzień – mówiła w Jedynce Ania Wyszkoni, ambasadorka akcji "Sekrety życia"
rozwiń zwiń