X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pan Jezus jest na Facebooku

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2013 17:58
Jeden z kardynałów powiedział, że gdyby Jezus żył w naszych czasach to miałby profil na Facebooku i wielu przyjaciół. Ale kościół i religia na Facebooku już są.
Audio
  • Religia i Kościół w internecie (Sobota z radiowa Jedynką)
Profil Grzegorza Kramera SJ na Facebooku
Profil Grzegorza Kramera SJ na FacebookuFoto: facebook

Piotr Żyłka, publicysta portalu deon.pl, prowadzący profil Franciszka na Facebooku zauważa, że Jezus szedł w różne środowiska, np. prostytutek, więc z pewnością byłby na Facebooku, gdzie są różni ludzie i spędzają tam dużo czasu. Zgadza się z nim ojciec Grzegorz Kramer, duszpasterz powołań jezuitów, bloger. - Dziś wielu ludzi, którzy za Panem Jezusem idą mają tam konta, więc przez to pan Jezus jest na Facebooku - podkreśla duchowny w radiowej Jedynce.
Kościół w sieci jest już od dawna. Jest dużo stron poświęconych Kościołowi, duchowni prowadzą blogi. - Sposób obecności Kościoła w mediach i sieci jest bardzo różny i powinien być różny - zauważa jezuita. Zwraca uwagę, że internet nie może być i nie jest miejscem jedynie oficjalnej nauki Kościoła, gdzie ma obowiązywać tylko oficjalne myślenie. Zresztą Kościół jest różny, więc i sposoby dotarcia do ludzi też muszą być różne. Ojciec Kramer nie korzysta z wszystkich dostępnych aplikacji, choćby na smartfony, ale skoro są ludzie, którzy potrzebują takiej pomocy w dotarciu do celu, a tym celem jest spotkanie z Bogiem to dlaczego nie skorzystać z wszystkiego, co jest dostępne, żeby Bóg był obecny stale w życiu człowieka, a nie jedynie był świętem.
- Są aplikacje lepsze i gorsze, tak jak strony internetowe i trzeba uważać, żeby się w tym nie pogubić i nie zatrzymywać się jedynie na tym "gadżeciarskim" wymiarze i pamiętać, aby nie skupiać się na formie, a raczej na treści - zauważa Piotr Żyłka. Kościół musi zmieniać formę dotarcia do ludzi, zwłaszcza młodych i skoro są oni obecni w mediach społecznościowych, to Kościół sam by sobie "strzelił w stopę" gdyby go tam nie było. Zwłaszcza, że Kościół jest postrzegany jako instytucja, która odstaje od nowoczesnej rzeczywistości.
Posłuchaj całej rozmowy, w której goście "Soboty z radiową Jedynką" mówią o projekcie "Facebook".
Rozmawiała Karolina Rożej.
(ag)Zobacz więcej na temat: internet Kościół religia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Kościół to nie jest miejsce na muzykę świecką"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2011 21:03
Koncerty takiej muzyki w świątyniach sprawiają, że "nieuszanowana jest sakralność miejsca" - napisał w liście do muzyków kościelnych metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolędę można zamówić przez e-mail albo SMS-em

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2013 08:17
Kościół otwiera się na nowe technologie. Księdza można zaprosić do domu przez internet lub komórkę - informuje "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dla zapracowanych - rekolekcje przez internet

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2013 11:45
- W internecie można znaleźć wiele stron, które mogą stać się inspiracją dla naszego życia duchowego - mówi ksiądz Mateusz Konopiński, jezuita.
rozwiń zwiń