"Serca bicie". Festiwal im. Andrzeja Zauchy

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2013 19:14
- Muzyka Andrzeja Zauchy zaraziła nas – przyznał w Jedynce Krzysztof Wolsztyński, dyrektor Festiwalu im. Andrzeja Zauchy.
Audio
  • Festiwal im. Andrzeja Zauchy. Rozmowa Pawła Sztompke z Krzysztofem Wolsztyńskim (Sobota z Jedynką)
Andrzej Zaucha podczas  Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1988 roku
Andrzej Zaucha podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1988 rokuFoto: PAP/Archiwum/Grzegorz Rogiński

Już we wtorek w bydgoskiej Operze Nova odbędzie się piąta jego edycja. Radiowa Jedynka jest patronem medialnym imprezy.

Festiwal im. Andrzeja Zauchy pt. "Serca bicie", to muzyczne przedsięwzięcie, które łączy pokolenia i pasje w jednym czasie i miejscu. Ma być jednocześnie przypomnieniem sylwetki piosenkarza, który odszedł u szczytu kariery.

W ciągu pięciu lat przez imprezę przewinęło się około 500 osób z całej Polski z różnym przygotowaniem muzyczny. W tym roku wystąpią laureaci poprzednich edycji oraz młodzi wykonawcy. - Bardzo nas cieszy, że poziom jest różny, że każdy chce spróbować - powiedział Krzysztof Wolsztyński.

Tegoroczny jubileuszowy Koncert Galowy ma mieć niezwykły charakter, dzięki akustycznej oprawie. Utwory Andrzeja Zauchy mają zaśpiewać najlepsi polscy muzycy przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej. Nie zabraknie gwiazd jak: Krystyna Prońko, Małgorzata Ostrowska, Mietek Szcześniak i Piotr Cugowski.

Posłuchaj rozmowy Pawła Sztompke z dyrektorem Festiwalu im. Andrzeja Zauchy Krzysztofem Wolsztyńskim.

Zobacz więcej na temat: Andrzej Zaucha MUZYKA

Czytaj także

"Przestałem liczyć swoje piosenki"

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2012 11:21
"Poeci Polskiej Piosenki" to seria płyt upamiętniająca najbardziej znanych i cenionych autorów tekstów. Jedna z części poświęcona jest twórczości Jacka Cygana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mietek Szcześniak: życzę ciarek od stóp do głów

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2013 22:05
- Dzięki radiu i usłyszeniu Arethy Franklin zmieniło się wiele w moim życiu. Byłem tak porażony, że nie mogłem siedzieć. Takiego stanu, gdy wypełnia człowieka ogromna wdzięczność, jest się trochę obok rzeczywistości, życzę każdemu - mówił piosenkarz w Jedynce.
rozwiń zwiń