X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Henryk Talar: praca w radiu sensem aktorstwa

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 13:26
- Moje pragnienia artystyczne znajdują miejsce i ujście przed mikrofonem - przyznał radiowej Jedynce aktor Henryk Talar.
Audio
  • Henryk Talar: praca w radiu to sens bycia aktorem (Sobota z radiową Jedynką)
Henryk Talar
Henryk TalarFoto: PAP/Archiwum/Andrzej Rybczyński

Henryk Talar kolejny raz gości na festiwalu "Dwa Teatry". Sam nie wie, który, bo tego nie liczy. - Kiedy tylko znajduję czas i możliwość przyjazdu do Sopotu, to zawsze melduję się z wielką radością -  powiedział Talar. Jego zdaniem wyjątkowość tego festiwalu polega na kontakcie ze słuchaczem, możliwości spojrzenia na niego.

Talar mówi skromnie o sobie, że jest aktorem kameralnym. A kontakt z mikrofonem i niewidzialnym odbiorcą, są dla niego zobowiązaniem, szansą na "skakanie powyżej swoich możliwości”. - W radiu mam szansę zagrania czegoś, czego nie zagrałbym ani w teatrze, ani w filmie - powiedział  Talar. Przyznał też, że przytłacza go ogrom sceny, a kameralność jest jego wewnętrzną potrzebą . - Nie granie, a bycie - podkreślił aktor.

Henryk Talar przyznał, że nic mu się z rękawa nie wysypało. Było wręcz przeciwnie, szło mu jak po grudzie. Przypomniał m.in. swój pierwszy niezdany egzamin do szkoły aktorskiej. Nie wierzy np., że można przyjść nieprzygotowanym do studia radiowego, czy na próbę i "jakoś to będzie". Jego zdaniem jednak aktorstwo to najłatwiejszy zawód na świecie, jeśli wykonuje się go tylko dlatego, że umie się mówić.

XIII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" > > >

Na festiwalu w Sopocie będzie można wysłuchać kilu dzieł radiowych z udziałem Henryka Talara m.in. "Mewy", "Proroka Ilję" oraz "Wszystko płynie".

Posłuchaj całej rozmowy Anny Stempniak z Henrykiem Talarem

tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Stuhr i "Dwa Teatry", czyli słuchowisko na żywo

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 12:36
- Jury będzie miał z nim duży kłopot, bo na festiwalu "Dwa Teatry" nie ma takiej konkurencji, jak słuchowisko radiowe na żywo - powiedział Jedynce Jerzy Stuhr.
rozwiń zwiń