X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Nic nie pozwala aktorowi tak się zmienić jak Teatr Polskiego Radia"

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 19:07
W Sopocie rozpoczął się XIII Festiwal "Dwa Teatry". Jednym z uczestników imprezy jest aktorka Teatru Narodowego Ewa Konstancja Bułhak, znana również doskonale z Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji.
Audio
  • Ewa Konstancja Bułhak, Jakub Lubowicz i Andrzej Brzoska o Festiwalu "Dwa Teatry" (Sobota z radiową Jedynką - cz.2/Jedynka)
Ewa Konstancja Bułhak
Ewa Konstancja BułhakFoto: Wojciech Kusiński/PR

- Najpiękniejsze w aktorstwie jest chyba to, że jesteś w stanie się zmienić. Wydaje mi się, że nic innego jak właśnie Teatr Polskiego Radia daję nam tę szansę, ponieważ tam jest jeszcze to, że aktora nie widać. Czyli ta nasza Ewa Bułhak - fajna, przaśna dziewczyna - może przez chwilę przez swój głos być zupełnie kimś innym. To jest genialne, że możesz emocją, interpretacją, wyboraźnią i właśnie siłą glosu, stworzyć w głowach słuchaczy kogoś zupełnie innego. Z wizją to się już tak nie wydarza - mówiła w Jedynce Ewa Konstancja Bułhak.

Od 30 lat słuchowiska Teatru Polskiego Radia współtworzy Andrzej Brzozka. Ten znakomity reżyser dźwięku stwierdził, w nawiązaniu do słów Ewa Konstancja Bułhak, że Teatr Polskiego Radia jest dla wybranych aktorów. - Nie każdy aktor sprawdza się przed mikrofonem, ponieważ jest się wtedy w zasadzie nagim. Operuje się wyłącznie głosem, ewentualnie jest się w stanie wydobyć jakieś dźwięki z przedmiotów wokół - wyjaśnił.

XIII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" > > >

Andrzej Brzozka zdradził również w jaki sposób postrzega sens pracy realizatora dźwięku. - Moją dewizą jest, żeby realizator nie psuł, a jeżeli nie zepsuje, to już jest coś. Powinien przełożyć on, to co jest w zamyśle autora i reżysera oraz to, co kreuje aktor, na dźwięk. Potrafić umiejscowić wszystko w planach dźwiękowych - mówił.

Ewę Konstancję Bułhak będzie można zobaczyć podczas poniedziałkowego zakończenia Festiwalu "Dwa Teatry". W spektaklu złożonym z piosenek Jerzego Wasowskiego aktorce towarzyszyć będzie pianista Jakub Lubowicz.

Rozmowę z gośćmi Festiwalu "Dwa Teatry" prowadzili Anna Stempniak i Michał Montowski.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dwa Teatry". Radio jest teatrem wyobraźni

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 09:22
- Tu nikt nikogo nie udaje. Chodzi o to by nieść ludziom radość. Mówić o świecie rzeczy ważne w sposób interesujący - powiedział o festiwalu "Dwa Teatry" dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Stuhr i "Dwa Teatry", czyli słuchowisko na żywo

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 12:36
- Jury będzie miał z nim duży kłopot, bo na festiwalu "Dwa Teatry" nie ma takiej konkurencji, jak słuchowisko radiowe na żywo - powiedział Jedynce Jerzy Stuhr.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Henryk Talar: praca w radiu sensem aktorstwa

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 13:26
- Moje pragnienia artystyczne znajdują miejsce i ujście przed mikrofonem - przyznał radiowej Jedynce aktor Henryk Talar.
rozwiń zwiń