Piknik Naukowy 2013: z Pacanowa na Stadion Narodowy

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 12:46
W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść… na Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.
Audio
  • Piknik Naukowy 2013: z Pacanowa na Stadion Narodowy (Jedynka/Sobota z radiową Jedynką)
Z Koziołkiem Matołkiem na Pikniku Naukowym
Z Koziołkiem Matołkiem na Pikniku NaukowymFoto: Polskie Radio

Na Stadionie Narodowym Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie ma stanowisko nr 19. - Koniecznie trzeba Koziołka zobaczyć, zrobić z nim zdjęcie, przytulić się - zachęca pani Jagoda. 

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka na Pikniku Naukowym

Co wpólnego mają bajki z nauką? - Naszemu Centrum Bajki przyświeca motto: uczyć bawiąc i bawić ucząc. Rozkładamy bajki na czynniki pierwsze, a ewaluacja bajki animowanej to tylko jedno z zajęć, które dzisiaj proponujemy - wyjaśniła pani Jagoda. Na stoisku czeka też m.in. "Zaczarowany kuferek" i "Król zamiany".

Na miejscu jest też oczywiście Koziołek Matołek. Stoi do niego kolejka po autografy. Nie każdy jednak może zostać Koziołkiem Matołkiem. W Centrum Bajki pracują przygotowani do tej roli pedagodzy, psycholodzy i logopedzi. - Aby startować na stanowisko animatora, trzeba się wykazać duża wyobraźnią, wiedzą o bajkach i miłością do dzieci - wyjaśniła pani Jagoda.  

Na specjalny eksperyment zaprasza Portal polskieradio.pl >>>

Jej zdaniem nieprzemijająca popularność Koziołka Matołka wynika z tego, że jest to niezwykle sympatyczna postać. Emanuje radością i zostaje w pamięci dzięki swoim dziwacznym przygodom.

Na stanowisku Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie byli Karolina Rożej i Roman Czejarek .

tj

Czytaj także

Piknik Naukowy 2013: czym jest krwawiący drut?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2013 15:30
Miętowy kawior, lewitujący magnes, krwawiący metal....Czwórka przygotowała z okazji Pikniku Naukowego moc atrakcji - na Stadionie Narodowym oraz na naszej antenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piknik Naukowy 2013. Dotknij magii radia!

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 18:30
Na Stadionie Narodowym w Warszawie trwa 17. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik - największa plenerowa impreza promująca naukę w Europie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomysłodawca Pikniku Naukowego: 17 lat temu patrzono na mnie, jak na ciężkiego idiotę

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 21:55
- Mamy to, czego nie mieliśmy 17 lat temu, kiedy Polska ignorowała rozwój nauki. Wspaniali ludzie, którzy zorganizowali tę wielką imprezę, w tym Polskie Radio, pokazali, że coś potrafią zrobić - powiedział fizyk profesor Łukasz Turski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piknik Naukowy 2013 na antenie Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 12:00
Około 200 instytucji z 22 krajów świata pojawiło się dziś na Stadionie Narodowym, żeby wziąć udział w 17. Pikniku Naukowym. Jesteśmy i my, radiowa Czwórka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piknik Naukowy 2013: emocje większe niż na meczu reprezentacji

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 08:32
Na Stadionie Narodowym w Warszawie rusza 17. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Jego głównym tematem jest życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piknik Naukowy 2013: przetestuj swój krem do opalania i...

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 10:31
Nigdy wcześniej nie przygotowano tylu atrakcji. W imprezie weźmie udział 200 instytucji z 22 krajów. - Wachlarz tematyczny jest bardzo szeroki, mamy miasteczko archeologiczne, mnóstwo pokazów przygotowanych przez koło naukowe Politechniki, więc dotyczące nauk ścisłych, ale jest też prezentacja Instytutu Badań Literackich - opowiada Joanna Mieczyńska z Centrum Nauki Kopernik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piknik Naukowy 2013: od życia pod wodą po zagładę z kosmosu

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 11:15
- Jedno stanowisko dotyczy dźwięku, który można usłyszeć pod wodą. Chcemy obalić mit, że ryby głosu nie mają - powiedziała Jedynce Emilia Jankowska z Instytutu Oceanologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piknik naukowy 2013: samochód, który sam jedzie

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 11:43
Coś co kiedyś było naukowa fikcja staje się rzeczywistością. jeżdżą już samochody, które nie potrzebują kierowcy. Same sobie wyznaczają trasę i kontrolują swoją jazdę. Takie auto można zobaczyć na Pikniku Naukowym.
rozwiń zwiń