X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piknik Naukowy 2013: nauka i sport są jak brat i siostra

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 17:24
Tomasz Zimoch relacjonował podczas 17. Pikniku Naukowego próbę wytrzymałościową, której poddała się Luiza Złotkowska - brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Vancouver i wicemistrzyni świata w łyżwiarstwie szybkim.
Audio
  • Luiza Złotkowska na 17. Pikniku Naukowym (Sobota z Radiową Jedynką/Jedynka)
  • Na 17. Pikniku Naukowym Karolina Rożej i Roman Czejarek rozmawiali również z Joanną "Airis" Kamińską ze Stowarzyszenia "Drogi Herbaty Sunshinkai" oraz Adrianem Maciążkiem i Maciejem Ustynowiczem z Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych (Sobota z Radiową Jedynką)
Próba wytrzymałościowa Luizy Złotkowskiej (L) podczas 17. Pikniku Naukowego. Komentuje Tomasz Zimoch (P)
Próba wytrzymałościowa Luizy Złotkowskiej (L) podczas 17. Pikniku Naukowego. Komentuje Tomasz Zimoch (P)Foto: Robert Gardziński/PR

Luiza Złotkowska jest w trakcie przygotowań do igrzysk olimpijskich w Soczi, które rozpoczną się już za 8 miesięcy. Jedna z naszych nadziei medalowych pojawiła się na 17. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, by poddać się próbie wytrzymałościowej. Jej wyczyn obserwowała spora grupa kibiców, a do głośnego dopingu zachęcał Tomasz Zimoch.

Piknik Naukowy z radiową Jedynką >>>

- Jeszcze nigdy tyle osób nie dopingowało mnie podczas tej próby. Zazwyczaj jest tylko trener i obsługa z Instytutu Sportu. Bardzo dziękuję za doping - cieszyła się Luiza Złotkowska.

Podczas próby na rowerze stacjonarnym tętno jednej z najlepszych polskich panczenistek dochodziło momentami do 180 uderzeń serca na minutę. - Jest moc. Z boku widziałam, że pojemność minutowa płuc była dość duża, ponieważ ponad 60 jednostek. Jest dobrze. Dzięki temu testowi wyznaczymy progi, według których później będę trenować. Pozwolą one na bardziej efektywny i celowy trening - mówiła.

Na specjalny eksperyment zaprasza Portal polskieradio.pl >>>

Próbie Luizy Złotkowskie przyglądał się Andrzej Pokrywka, dyrektor Instytutu Sportu. Podkreślał on silne związki jakie zachodzą między nauką a sportem. - Oczywiście, nauka nie zastąpi intensywnego treningu. Natomiast może naprowadzić trenera na właściwe tory, kiedy coś nie wychodzi i nie widzi on jakiś progresywnych wyników, które sobie założył.

O związkach nauki i sportu mówił w Jedynce także pomysłodawca Pikniku Naukowego prof. Łukasz Turski >>>

Rozmawiał Tomasz Zimoch.

17. Piknik Naukowy na antenie Polskiego Radia >>>

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piknik Naukowy 2013: emocje większe niż na meczu reprezentacji

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 08:32
Na Stadionie Narodowym w Warszawie rusza 17. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Jego głównym tematem jest życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piknik Naukowy 2013: od życia pod wodą po zagładę z kosmosu

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 11:15
- Jedno stanowisko dotyczy dźwięku, który można usłyszeć pod wodą. Chcemy obalić mit, że ryby głosu nie mają - powiedziała Jedynce Emilia Jankowska z Instytutu Oceanologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piknik naukowy 2013: samochód, który sam jedzie

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 11:43
Coś co kiedyś było naukowa fikcja staje się rzeczywistością. jeżdżą już samochody, które nie potrzebują kierowcy. Same sobie wyznaczają trasę i kontrolują swoją jazdę. Takie auto można zobaczyć na Pikniku Naukowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piknik Naukowy 2013: z Pacanowa na Stadion Narodowy

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 12:46
W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść… na Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.
rozwiń zwiń