Festiwal w Opolu to nie tylko amfiteatr

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 19:11
- Chcemy, by to muzeum było show! Będzie tu studio nagrań, zbieramy materiały archiwalne: stare odbiorniki, plakaty, płyty, zdjęcia, ale przede wszystkim będzie to muzeum multimedialne - mówi Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu.
Audio
  • Jarosław Wasik opowiada o Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu (Sobota z Jedynką)
Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu
Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w OpoluFoto: A.Will/PR

Pierwszego dnia 50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu Radiowa Jedynka nagrodziła Golec uOrkiestrę i Natalię Sikorę. W sobotę wieczorem wręczymy statuetki "SuperJedynek"!

- Obecnie w Muzeum toczą się ciężkie prace budowlane, ale już jesienią zaczniemy organizować ekspozycję stałą, a jej główną częścią będzie Muzyczna Ściana zaopatrzona w multimedia - zapowiada dyrektor placówki Jarosław Wasik.

Opole 2013 na antenie Radiowej Jedynki >>>

W Muzeum znajdzie się także nowoczesne studio nagrań, gdzie odbywać się będą lekcje dla dzieci i młodzieży oraz prowadzona będzie obróbka materiałów na potrzeby Muzeum. - Mamy też taką ambicję, by udostępniać studio w nagrodę dla młodych zespołów grających po polsku - dodał.

Kiedy Muzeum zostanie otwarte? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

Nagrody Polskiego Radia na Festiwalu w Opolu >>>

Jednym z wydarzeń Festiwalu w Opolu (14-16 czerwca) będzie Gala Jubileuszowa 50. KFPP w Opolu "Opole! Kocham Cię!" z udziałem Polskiej Orkiestry Radiowej. Koncert współprowadzić będą dziennikarze Radiowej Jedynki – Maria Szabłowska i Paweł Sztompke, a podczas uroczystości zostanie wręczony Diamentowy Mikrofon. Prestiżową nagrodę, przyznawaną przez Zarząd Polskiego Radia S.A., otrzyma gwiazda polskiej piosenki, która pozostawiła setki nagrań w radiowych archiwach. Od godz. 20.30 radiowa Jedynka transmitować będzie Galę Jubileuszową 50. FPP "Opole! Kocham Cię!"

Zobacz więcej na temat: muzeum Opole Opole 2013

Czytaj także

Polska piosenka ma swoje muzeum

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2013 15:00
Wydawało by się, że coś tak ulotnego jak utwór muzyczny raczej nie nadaje się do muzeum. Okazje się, że piosenka może też mieć swoje muzeum. Powstaje takie w Opolu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kayah: w Opolu przygarnęła mnie Edyta Bartosiewicz

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 19:30
Kayah wspomina, że podczas pierwszego festiwalu w Opolu, na którym występowała nie miała gdzie spać. Edyta Bartosiewicz oddała jej kawałek podłogi w jej pokoju hotelowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdy cała Polska śpiewała "Mamy po 20 lat"

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2013 15:55
W 1987 roku marzyliśmy o kapitalizmie, a muzyczną jaskółką, która go zapowiadała był pierwszy w Polsce koncert Johnny’ego Casha. Natomiast na festiwalu w Opolu królowała Halina Benedyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opole 2013: Natalia Sikora i Golec uOrkiestra z nagrodami radiowej Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 22:10
W koncercie "SuperPremier" jubileuszowego 50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu radiowa Jedynka wyróżniła Golec uOrkiestrę! Nagrodę Jedynki w konkursie "SuperDebiutów" otrzymała Natalia Sikora.
rozwiń zwiń