X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Psary stawiają na sport. I na tym wygrywają

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2013 20:27
To jedna z najbardziej wysportowanych gmin w Polsce! Psary, 11-tysięczna gmina w Zagłębiu Dąbrowskim, już od dawna stara się o tytuł sportowej stolicy tego regionu i stawia na inwestycje związane z rekreacją i aktywnością fizyczną.
Audio
  • Psary to jedna z najbardziej wysportowanych gmin w Polsce (Teren mniej zabudowany/Jedynka)
  • Psary mają Akademię Piłkarską dla najmłodszych (Teren mniej zabudowany/Jedynka)
Budowa kolejnego kompleksu sportowego w Psarach
Budowa kolejnego kompleksu sportowego w PsarachFoto: materiały promocyjne/UG Psary

Najnowsza inicjatywa to akademia piłkarska, w której 150-ciu uczniów trenuje i marzy o futbolowej karierze. Mają do dyspozycji nowoczesny Orlik, który został niedawno oddany do użytku.

- Rozwój sportowy naszych małych mieszkańców, ale także dorosłych jest dla nas priorytetem - mówi w radiowej Jedynce wójt gminy Psary Tomasz Sadłoń. Podkreśla, że jeżeli mieszkańcom przedstawi się odpowiednią ofertę, która jest dobrze przygotowana, to wielu z niej skorzysta.

W tym, że mieszkańcy licznie korzystają z mozliwości uprawiania sportu z pewnością pomaga to, że co trzeci nie ma więcej niż 25 lat, a tacy są bardziej aktywni. Gmina Psary to pierwsza zielona gmina na północ od aglomeracji górnośląskiej i stawia na rozwój budownictwa rezydencjalnego. Co roku notuje wzrost liczby mieszkańców. To zazwyczaj ludzie młodzi z dziećmi, którzy oczekują dobrej oferty edukacyjnej, ale również sportowej i rekreacyjnej.

Wójt zapewnia, że w gminie dba się zarówno o rozwój infrastruktury, takiej jak drogi, wodociągi czy kanalizacja, jak również infrastruktury sportowej. - Korzystamy przy tym ze środków pomocowych, zarówno krajowych, jak i unijnych - mówi Tomasz Sadłoń.

Psary są zwycięzcą 19. edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin w województwie śląskim. Zajęły również siódme miejsce w Polsce w kategorii gmin od 7,5 do 15 tysięcy mieszkańców.

Rozmawiał Mariusz Syta.

(ag)

Zobacz więcej na temat: edukacja SPORT śląskie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Śląsk: pierwsza gmina zrezygnowała z opłat za przedszkola

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2013 07:54
Rodzice maluchów z Pawłowic w powiecie pszczyńskim zapłacą w nowym roku tylko za ich wyżywienie w przedszkolu. Gmina zrezygnowała z pobierania innych opłat - informuje "Dziennik Zachodni".
rozwiń zwiń