Olaf Lubaszenko wśród gwiazd: coraz więcej artystów chce tu przyjechać

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2013 23:05
- Tym, co odróżnia nasz festiwal od innych, z czego jesteśmy dumni i co chcemy pielęgnować, to fakt, że jest dość bliskim spotkaniem w nieformalnych, bo wakacyjnych okolicznościach - mówi Olaf Lubaszenko, aktor i dyrektor artystyczny 18. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.
Audio
  • - Nie wyrywam się do nowych realizacji filmowych - powiedział Olaf Lubaszenko (Sobota z radiową Jedynką)
Olaf Lubaszenko
Olaf LubaszenkoFoto: PR/E. Iwanicka

Już po raz 18. odbędzie się Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, który radiowa Jedynka objęła swoim patronatem. - Pojęcie "gwiazdy" w ostatnich latach się zredefiniowało, a stało się tak wskutek prężnej działalności niektórych portali internetowych czy gazet tabloidowych. My staramy się by gośćmi naszego festiwalu byli artyści o uznanym dorobku i wielkich osiągnięciach. Tak też jest w tym roku - powiedział Olaf Lubaszenko w radiowej Jedynce.

Podczas 18. edycji wydarzenia, który potrwa od 3 do 7 lipca, w Alei Gwiazd odcisk swej dłoni pozostawi kolejnych 14 osób ze świata kultury. Odbędzie się także mecz piłki nożnej Artyści kontra Samorządowcy, wystawy i warsztaty, pokazy filmów, a nawet... czytanie bajek dla dzieci. - Jeśli chodzi o stronę artystyczną to obejrzeć będzie można wspaniałe spektakle. Marka tego festiwalu budowana jest od lat i artyści chcą przyjeżdżać - dodał w rozmowie z Anną Stempniak.

Gość "Soboty z radiową Jedynką" opowiedział także o pracy z Mistrzami, których spotkał na swojej aktorskiej i reżyserskiej drodze. - Istnieje coś takiego jak wewnętrzny kapitał, który buduje się przez spotkania z ciekawymi, wartościowymi, niezwykłymi ludźmi. Czuję się wewnętrznie bogatszy przez to, że miałem taką szansę - mówi o współpracy m.in. z Andrzejem Wajdą, Krzysztofem Kieślowskim.

Kto stworzył Festiwal Gwiazd i jak była jego idea? Kibicem której drużyny piłki nożnej jest Olaf Lubaszenko i co go łączy z Czesławem Niemenem? Jakie są najbliższe plany zawodowe gościa Jedynki? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

"Sobota z radiową Jedynką" - zapraszamy do słuchania między 13.00 a 20.00

Zobacz więcej na temat: Olaf Lubaszenko
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak