Mądra dieta podstawą zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2013 14:45
- Odchudzanie się przez niejedzenie to najgłupsze co można sobie wyobrazić - mówi Bożena Stachura, aktorka Teatru Narodowego w Warszawie.
Audio
  • Mądra dieta podstawą zdrowia (Sobota z radiową Jedynką/Smaki zdrowia)
Mądra dieta podstawą zdrowia
Foto: flickr.com/floodkoff

Bożena Stachura odchudzała się w szkole aktorskiej. Nic nie jadła cały dzień, ale potem wieczorem jadła do syta i odkładały się jej zbędne kilogramy. Aż wreszcie w 2009 roku schudła o 11 kilogramów i do dziś nie ma efektu jojo. Potrzebna jest do tego motywacja, ale nie taka, aby podobać się swojej kobiecie czy mężczyźnie.

- Potrzebna jest chęć życia w zgodzie ze sobą - mówi aktorka w radiowej Jedynce. Potrzebna jest chęć długotrwałej zmiany diety i bilansu jedzeniowego w życiu po to, żebyśmy się dobrze czuli.
Bożena Stachura odradza stosowanie diet, które proponują kolorowe magazyny. Jej zdaniem, niektóre diety są wręcz bzdurne.

- Moja dietetyczka, do której się zwróciłam, pierwsze o co mnie poprosiła, to żebym jej przyniosła bardzo szczegółową morfologię, bardzo szczegółowe badanie cholesterolu - wspomina. Bo wskaźniki badania krwi są często odzwierciedleniem złej, tłustej diety, bogatej w wysokokaloryczne węglowodany. Radzi, aby dziennie jeść pięć niewielkich posiłków.

W kolejnej audycji 20 lipca Bożena Stachura opowie o swoich potrawach i o tym, jak je serwuje.
Rozmawiała Anna Popek.
Na "Smaki zdrowia" zapraszamy w każdą sobotę około godz. 13.40; tuż po "Matysiakach" !
(ag)

Czytaj także

Największy przekręt żywnościowy XX wieku

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2013 17:00
"Nie jedz mięsa i masła, bo zawarty w tych produktach cholesterol jest szkodliwy. Lepiej jedz margarynę, która nie ma cholesterolu". Takie ostrzeżenia i zachęty słyszymy z reklam. Okazuje się, że to nieprawda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oleje w kuchni. Przepis na zdrową sałatkę

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 15:24
Czerwiec to miesiąc, kiedy na straganach królują sałaty, rzodkiewki i pomidory. Czym je przyprawić? Jaki olej zastosować do surowych warzyw?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cukier wcale nie krzepi, ani dzieci, ani dorosłych

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2013 14:43
Dziecku najłatwiej dać coś słodkiego, żeby się uspokoiło, albo obiecać czekoladę w nagrodę, żeby coś zrobiło. A i sami często sięgamy po słodkości. To złe nawyki.
rozwiń zwiń