X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Płonie łemkowska watra

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2013 16:46
W Zdyni niedaleko Gorlic płonie symboliczna watra, czyli ognisko. To znak, że trwa 31. Łemkowska Watra, czyli największe w Polsce święto kultury łemkowskiej.
Audio
  • Płonie łemkowska watra (Teren mniej zabudowany/Jedynka)
Watra 2012
Watra 2012Foto: watrazdynia.pl

W tym roku impreza gromadzi ok. 8 tysięcy osób z kraju i zagranicy m.in. z Kanady, Ukrainy, Słowacji, Stanów Zjednoczonych i Niemiec. Święto rozpoczęło się w piątek pochodem na tzw. Łemko Street.

Czytaj więcej o łemkowskich zwyczajach >>>

Łemkowska Watra w Zdyni to cykliczna, coroczna impreza kulturalna, gromadząca społeczność łemkowską z całego świata. Odbywa się w trzecim lub czwartym tygodniu lipca w specjalnie wybudowanym ośrodku w Zdyni. Składa się z wielu koncertów, spotkań z twórcami, warsztatów, wystaw, pokazów tradycyjnych rzemiosł. Jest organizowana przez Zjednoczenie Łemków. Watra zakończy się w niedzielę.

Łemkowie zamieszkiwali tereny od Sanu do Popradu. W 1947 roku w ramach akcji "Wisła" zostali wysiedleni na tzw. Ziemie Odzyskane. Obecnie duże ich skupiska mieszkają na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej, Mazurach i Pomorzu Zachodnim.

Czytaj więcej o akcji Wisła >>>

Relację przygotowała Monika Chrobak.

(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pamiętajmy o Bojkach

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2010 12:20
Maria Baliszewska i Anna Szotkowska przypominają gawędy dwóch wybitnych skrzypków, przesiedlonych w ramach akcji "Wisła" z rodzinnych Bieszczad.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja "Wisła"

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2010 11:32
rozwiń zwiń