Dwa Brzegi. I Bóg stworzył Stanisławę Celińską

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2013 17:57
- Szczególnie chciałam zachęcić do przyjazdu na spotkanie ze Stanisławą Celińską, która w tym roku jest bohaterką sekcji "I Bóg stworzył aktorkę", a jutro wystąpi z koncertem - relacjonuje z Festiwalu Dwa Brzegi Joanna Sławińska.
Audio
  • Rozpoczął się Festiwal Dwa Brzegi pod patronatem radiowej Jedynki - relacja Joanny Sławińskiej (Sobota z Jedynką)
Dwa Brzegi. I Bóg stworzył Stanisławę Celińską
Foto: wikipedia commons/użytkownik Daniel Kruczynski

Pod patronatem radiowej Jedynki rozpoczął się 7. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. - Nazwa festiwalu ma podwójne znaczenie, bo chodzi zarówno o dwa brzegi filmu i sztuki, które się tutaj łączą, jak też dwa brzegi Wisły - wyjaśniła dziennikarka radiowej Jedynki Joanna Sławińska, która relacjonować będzie dla Państwa wydarzenia i rozmawiać z gośćmi przez cały czas trwania imprezy.

- Przed nami wielkie wydarzenia: i filmowe, i muzyczne. Już dziś o godzinie 21.00 zagra dla nas Tomasz Stańko i jego New York Quartet , a festiwal rozpoczyna się pokazem filmu "W kręgu miłości" Felixa von Groeningena - mówi w rozmowie z Anną Stempniak.

>>> Grażyna Torbicka poleca to, co najlepsze na festiwalu Dwa Brzegi >>>

W pierwszym dniu festiwalu premierę będzie miał także film " Koneser" w reż. Giuseppe Tornatore . Będzie go można zobaczyć także w kolejnych dniach festiwalu. - "Koneser" to thriller, które akcja rozgrywa się wśród znawców sztuki, a jednocześnie to film o samotności i próbie jej przełamywania, o pełzającym erotyzmie między dwójką bohaterów. Fantastyczne kino - mówi Sławińska.

W programie tegorocznego festiwalu znalazły się filmy polskich i zagranicznych twórców, a pokazom towarzyszą spotkania z reżyserami i aktorami oraz warsztaty. Krótko- i pełnometrażowe filmy walczą o głosy jury; swoją nagrodę tradycyjnie przyzna także publiczność.

Festiwal Dwa Brzegi potrwa do 4 sierpnia. Zapraszamy do słuchania relacji i audycji specjalnych:

- niedziela, 28 lipca - "Spotkanie z Mistrzem", którego bohaterem będzie charakteryzator Waldemar Pokromski (godz. 22.00 - 22.35);

- poniedziałek, 29 lipca - "Kultura w Jedynce" (godz. 20.00 - 21.00);

- wtorek, 30 lipca - "Aktualności kulturalne" (godz. 13.40);

- czwartek, 1 sierpnia - "Aktualności kulturalne" (godz. 13.40);

- sobota, 3 sierpnia - "Sobota z Radiową Jedynką" (godz. 16.00 - 19.00);

- niedziela, 4 sierpnia - "Kultura w Jedynce” (godz. 20.00 - 21.00)

"Sobota z Radiową Jedynką" - zapraszamy do słuchania między 13.00 a 20.00

(asz)

Czytaj także

Tomasz Wasilewski: szukam bohaterów, którzy są wewnętrznie połamani

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 14:44
- Homoseksualizm to temat rzadko podejmowany w polskim kinie i to było dla mnie totalnym wyzwaniem - powiedział w rozmowie z Jedynką reżyser Tomasz Wasilewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aktorka Beatrice Dalle: jestem pruderyjna

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2013 16:42
Zagrała u Jean-Jacquesa Beneixa, u Jima Jarmuscha, u Claude'a Leloucha. Kariery w Hollywood jednak nie zrobiła. I nie żałuje. - Jedyny, z którym chciałam pracować, to był Abel Ferrara i udało mi się - powiedziała w rozmowie z radiową Jedynką aktorka Beatrice Dalle.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lech Wałęsa na światowej premierze filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei" w Wenecji

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2013 12:43
- Będzie czerwony dywan. Mam nadzieję, że oprócz Andrzej Wajdy i innych twórców, przyjedzie także bohater obrazu - powiedział w radiowej Jedynce producent filmu Michał Kwieciński.
rozwiń zwiń