Formacja Nieżywych Schabuff znowu nagrywa. "To będzie przełom"

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2013 19:02
Po pięciu latach od wydania ostatniej płyty Formacja Nieżywych Schabuff znów weszła do studia. Nowy materiał promuje piosenka "Kochankowie na czasie", a premiera całego krążka planowana jest na jesień 2013 roku.
Audio
  • Olek Klepacz o nowej płycie Formacji Nieżywych Schabuff i solowych "Neurotykach" (Sobota z Radiową Jedynką)
Olek Klepacz z Formacji Nieżywych Schabuff
Olek Klepacz z Formacji Nieżywych SchabuffFoto: mat. promocyjne

- Myślę, że ta płyta to będzie taki mały przełom. Jesteśmy już 25 lat na scenie. Ja nie lubię takich rocznic, ale chcąc nie chcąc gdzieś się to przewija przez eter. Trochę to bez znaczenia, a trochę to obciąża, ale w pozytywnym znaczeniu. Nakazuje bowiem jeszcze bardziej się starać, by zasłużyć sobie na uznanie publiczności, która jest z nami tak długo - mówił w "Sobocie z radiową Jedynką" Olek Klepacz, lider Formacji Nieżywych Schabuff.

Próbką nowego brzmienia zespołu jest singiel "Kochankowie na czasie", który kilka tygodni temu był Piosenką dnia Jedynki. Do utworu powstał także teledysk.

W przypadku Olka Klepacza można powiedzieć, że przeszedł płynnie z pracy nad jedną płytą do drugiej. Pod koniec 2012 roku premierę miał jego debiutancki solowy krążek "Neurotyki". - Od pewnego czasu występuję w podwójnej roli, ale ona zupełnie nie wyklucza tych dwóch torów, które sobie zbudowałem. Formacja Nieżywych Schabuff jest tą główną rzeką, która płynie i będzie płynąć zawsze. Natomiast projekt solowy to taki mały kanalik w, który sobie wykopałem z boku - tłumaczył artysta.

Płyta "Neurotyki" jest dostępna w sklepie internetowym Polskiego Radia >>>

Rozmawiała Karolina Rożej.

pg

Zobacz więcej na temat: MUZYKA płyta premiera

Czytaj także

Gooral i "Mazowsze" roznieśli 19. Przystanek Woodstock!

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2013 09:28
- Wiele stereotypów już łamaliśmy na Przystanku Woodstock: grała orkiestra symfoniczna, wykonywane było "Bolero" Ravela, ale wczorajszy koncert zaskoczył wielu. Wielosettysięczna rockowa publiczność śpiewała "Oj, dana, dana" z Gooralem i Zespołem "Mazowsze" - mówi Krzysztof Dobies (WOŚP).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mela Koteluk tęskni już za nową płytą

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2013 16:08
Pierwszy krążek piosenkarki "Spadochron" został bardzo dobrze przyjęty i cieszy się dużą popularnością. Mela Koteluk pracuje już nad drugim albumem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alice Cooper - człowiek o wielu twarzach

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2013 08:45
Alice Cooper na scenie jest szokującym Alice Cooper’em, ale kiedy schodzi ze sceny staje się normalnym człowiekiem. Przyznaje, że artysta nie może żyć cały czas na wysokich obrotach, bo się spali tak jak Jimi Hendrix czy Janis Joplin.
rozwiń zwiń