"Dziewczyna z szafy" na festiwalu Dwa Brzegi

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2013 22:59
Jednym z najgłośniejszych tytułów pokazywanych na tegorocznym festiwalu filmowym Dwa Brzegi była "Dziewczyna z szafy" w reżyserii Bodo Koxa. Widzowie mieli także okazję spotkać się z odtwórcami głównych ról, Magdaleną Różańską i Wojciechem Mecwaldowskim.
Audio
  • Magdalena Różańska i Wojciech Mecwaldowski o festiwalu Dwa Brzegi (Sobota z Radiową Jedynką)
Kadr z filmu Dziewczyna z szafy
Kadr z filmu "Dziewczyna z szafy"Foto: materiały promocyjne/Kino Świat

- Widać, że ludzie tutaj, w Kazimierzu Dolnym, są fanami kina, a nie przychodzą, bo muszą. Ciekawe jest to, że nie ma sali kinowej, tylko wszystko jest na zewnątrz – w namiotach albo na takim wielkim dmuchanym ekranie, na którym wyświetlano "Dziewczynę z szafy" - dzielił się wrażeniami ze słuchaczmi Jedynki Wojciech Mecwaldowski.

- Publiczność jest fantastyczna. Bije z niej ciekawość i otwartość na nowe rzeczy. Chce dyskutować i to jest super - dodała Magdalena Różańska.

Jedynka na festiwalu Dwa Brzegi >>>

Publiczność i goście festiwalu mieli jak spędzać czas w Kazimierzu Dolnym, także gdy akurat nie oglądali filmów. Wojciech Mecwaldowski trafił na przykład na imprezę zwaną "Silent disco". - Dziesiątki, jak nie ponad setka ludzi miało słuchawki na uszach i bawili się do muzyki, którą w nich słyszeli. Przynam, że było to dla mnie porażające. Widziałem tłum ludzi, który się bawi, ale każdy osobno. Ja osobiście jestem jednak fanem normalnego tańca, a nie pukania się słuchawką o słuchawkę - swierdził aktor.

Radiowa Jedynka objęła patronat nad festiwalem Dwa Brzegi.

Rozmawiała Joanna Sławińska.

"Sobota z radiową Jedynką" - zapraszamy do słuchania między 13.00 a 20.00

pg

Czytaj także

Festiwal Dwa Brzegi - retrospektywa Janusza Morgensterna

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2013 01:45
Gośćmi audycji "Rozdroża kultury" były Krystyna Morgenstern-Cierniak i Ewa Wiśniewska, które na festiwal do Kazimierza Dolnego przyjechały w związku z retrospektywą twórczości reżysera Janusza Morgensterna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisława Celińska: Wajda i Olbrychski byli skromni, ja znałam pozycje

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2013 16:27
- Dostałam od narzeczonego książeczkę i gdy panowie byli bardzo zdenerwowani tym, jak grać, pokazałam im pozycję i powiedziałam, że tak ma być. Wajda i Olbrychski są skromni z natury - opowiadała aktorka o swojej pierwszej filmowej roli. Na Festiwalu Dwa Brzegi można oglądać filmy i spektakle z udziałem Stanisławy Celińskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Dwa Brzegi i kino historyczne

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2013 15:49
Na festiwalu Dwa Brzegi w 69. Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego można zobaczyć fragmenty powstającego filmu historycznego "Miasto 44".
rozwiń zwiń