Magda Kumorek w leśmianowskiej aurze śmierci

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2013 12:36
- Leśmian towarzyszy mi od lat. Nigdy nie sądziłam, że będę miała odwagę sięgnąć po jego twórczość i przetworzyć ją przez siebie. Długo po prostu zaczytywałam się w jego wierszach - w radiowej Jedynce aktorka opowiada o swoim recitalu "Śmiercie", książkach i... przepisach.
Audio
  • Magda Kumorek o sile uśmiechu, przemijaniu i pracy aktorskiej (Sobota z Radiową Jedynką)
Magda Kumorek. Kadr z serialu Przepis na życie
Magda Kumorek. Kadr z serialu "Przepis na życie"Foto: mat. promocyjne

Widzowie znają ją z serialu "Przepis na życie" czy filmu "Układ zamknięty". Ale bardzo zapracowana aktorka to także znakomita wokalistka. Nie dziwi zatem, że krótką przerwę w pracy na planie wykorzystała właśnie na twórczość muzyczną. - Jak wiadomo życie nie lubi próżni. Miałam dwa miesiące wolnego, był to czas zimowy. Powróciłam do Leśmiana i nagle się okazało, że on zaczął mi w duszy grać, zaczęły pojawiać się dźwięki. "Strój" pojawił się jako pierwszy - opowiada Magda Kumorek w "Sobocie z Radiową Jedynką".

Aktorka - zachęcona przez męża, kompozytora Piotra Dziubka - do kolejnych tekstów poezji Bolesława Leśmiana zaczęła pisać muzykę i tak powstał recital "Śmiercie". - Jak się później okazało wszystkie teksty, do których sięgałam, krążyły wokół śmierci. To nie było zamierzone, ale współgrało z tym, nad czym ja się na co dzień zastanawiam. Dosyć często myślę o przemijaniu - opowiadała w rozmowie ze Zbigniewem Krajewskim.

Po jakie książki sięga Magdalena Kumorek i która ostatnio ją szczególnie dotknęła? O co najczęściej pytają ją widzowie? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której aktorka zaproponowała słuchaczom Jedynki przepis na doskonałą zupę.

"Sobota z Radiową Jedynką" - zapraszamy do słuchania między 13.00 a 20.00.

(asz)

Zobacz więcej na temat: FILM magdalena kumorek MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekologiczna żywność - poznaj co dobre

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2012 16:16
Produkcja ekologiczna rozwija się w Polsce w wyjątkowo szybkim tempie. O tym co można dobrego zrobić z ekologicznych produktów przepisy radzi ekspert kulinarny Grzegorz Łapanowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisława Celińska: Wajda i Olbrychski byli skromni, ja znałam pozycje

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2013 16:27
- Dostałam od narzeczonego książeczkę i gdy panowie byli bardzo zdenerwowani tym, jak grać, pokazałam im pozycję i powiedziałam, że tak ma być. Wajda i Olbrychski są skromni z natury - opowiadała aktorka o swojej pierwszej filmowej roli. Na Festiwalu Dwa Brzegi można oglądać filmy i spektakle z udziałem Stanisławy Celińskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Nowak i Sylwia Wiśniewska wyśpiewali "Powstanie Warszawskie"

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2013 21:35
Piosenka "Powstanie Warszawskie (Tyle nadziei, tyle młodości)" to utwór promujący niezwykły film Jana Komasy, pierwszy na świecie dramat wojenny non-fiction.
rozwiń zwiń