Garlicki: w polskim serialu trudno stworzyć nową, zaskakującą jakość

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2013 12:00
- Grając w serialu nie ma czasu na nic. Dostaje się taką ilość materiału do zagrania dziennie, że trzeba po prostu nauczyć się tekstu i grać. Nie ma czasu na budowanie postaci, trzeba bazować na tym, co się już umie - powiedział Łukasz Garlicki w radiowej Jedynce.
Audio
  • Łukasz Garlicki o współpracy z Tomkiem Mazowieckim, polskim filmie i serialu oraz byciu warszawiakiem (Sobota z Jedynką)
Łukasz Garlicki
Łukasz GarlickiFoto: PAP/TVP/Ireneusz Sobieszczuk

Aktor filmowy i teatralny, muzyk, miłośnik twórczości Wojciecha Jerzego Hasa nie uważa jednak, by gra w serialu, jako takim, wykluczała możliwość rozwoju zawodowego i kreowania nieprzeciętnych postaci. - Na świecie powstają seriale wybitne, takie, które tworzą nową jakość i w niczym nie ustępują swoją inteligencją i bezkompromisowością kinu fabularnemu - powiedział w rozmowie z Małgorzatą Raduchą.

Gość "Soboty z radiową Jedynką" zainteresowanie filmem wciela także w życie stając za kamerą. Łukasz Garlicki wyreżyserował klip do utworu "Holidays in Rome", który promuje najnowszą płytę Tomka Makowieckiego.

- Cała płyta Tomka, która 8 października będzie miała premierę, dla mnie jest objawieniem - powiedział w Jedynce.

W rozmowie z Małgorzatą Raduchą Łukasz Garlicki opowiadał także o pracy przy Projekcie Warszawiak, wyjaśnił dlaczego nie lubi określenia "słoik" i jakie miejsce w stolicy lubi najbardziej, a także kto, jego zdaniem, może nazywać się warszawiakiem.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Sobota z Radiową Jedynką" - zapraszamy do słuchania między 9.00 a 20.00.

(asz)

Czytaj także

Kulturysta - Projekt Warszawiak

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 13:00
Kulturysta zespołowy. Jacek Jędrasik - muzyk i autor tekstów. Szymon Orfin- reżyser dźwięku, kompozytor, bębniarz. Wspólnie z Łukaszem Garlickim tworzą Projekt Warszawiak, który szturmem zdobył internet teledyskiem do "Nie ma cwaniaka nad Warszawiaka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kronika sportowa" ma swoją ławeczkę w Stegnie! Gorąca relacja Tomasza Zimocha

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2013 14:56
Wstęgę przecięli i jako pierwsi usiedli na nowej ławeczce wójt Stegny Jolanta Kwiatkowska i Prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski. Całe wydarzenie, w jedynym i niepowtarzalnym stylu, komentował Tomasz Zimoch!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomek Makowiecki: Skrzek, Bloom i Komendarek na mojej płycie to spełnienie marzeń

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2013 16:23
- Mam wiele pobocznych zainteresowań, ale to muzyką żyję od urodzenia. To jest to, do czego dążyłem, co zawsze chciałem robić. I jestem zaszczycony, że dwóch mistrzów polskiej elektroniki awangardowej zdecydowało się wziąć udział w mojej płycie - w radiowej Jedynce Tomek Makowiecki opowiada o nowej płycie "Moizm".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maanam reaktywacja. Zespół wraca w "złotym składzie"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2013 16:11
- Kora nie wie, ale się domyśla - powiedział w radiowej Jedynce perkusista Paweł Markowski o reaktywacji zespołu Maanam.
rozwiń zwiń