X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Superniania" Dorota Zawadzka: istnieje życie poza mediami

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2013 15:39
- Media mogą pomóc wypromować i pokazać. Jest jednak dużo rzeczy, które można robić niemedialnie i mieć z tego satysfakcję - powiedziała w radiowej Jedynce Dorota Zawadzka, telewizyjna "Superniania".
Audio
  • "Superniania" Dorota Zawadzka o życiu bez mediów (Jedynka/Sobota z Jedynką)
- Powinniśmy dać dziecku autonomię w jego własnym działaniu - mówiła w radiowej Jedynce Dorota Zawadzka
- Powinniśmy dać dziecku autonomię w jego własnym działaniu - mówiła w radiowej Jedynce Dorota ZawadzkaFoto: T.Jaremczak/PR

Największą sławę psycholog Dorocie Zawadzkiej przyniósł telewizyjny program TVN pt. "Superniania”. Cała Polska poznała ją jako "pogromczynię" niesfornych maluchów.

Ona sama jednak z dużym dystansem podchodzi do medialnej sławy. Przyznała w radiowej Jedynce, że "świetnie" sobie radzi bez mediów. Nadal jednak zachowała czujność, gdy zauważa w codziennym życiu niepokojące sytuacje dotyczące dzieci i rodziców. - Klapka zawodowa nigdy się nie zamyka - powiedziała.

Zawadzka przyznała, że łatwiej było jej reagować w konfliktowych sytuacjach, gdy jej twarz nie była znana. - Podchodziłam jako zwykły obywatel i mówiłam co myślę. Teraz wstrzymuje się, oceniam zaistniałą sytuację. Zmieniło mi się podejście, ale reaguję zawsze - powiedziała telewizyjna "Superniania".

Jej zdaniem, jeżeli mamy dokonać jakichkolwiek zmian w myśleniu społecznym w stosunku np. do dzieci, to musimy zacząć od siebie. - Mówiąc, że coś należy robić, nie mogę mówić nie robiąc tego. Takie jest moje życiowe credo - tłumaczyła w rozmowie z Karoliną Rożej.

Dorota Zawadzka jest też autorką wielu książek na temat wychowywania dzieci. W audycji "Sobota z radiową Jedynką" ujawniła, że razem z mężem przygotowuje kolejną pozycję. - Chcemy napisać książkę o tym, jak cudowne i mądre są dzieci. Jak są doskonałe, a dorośli bardzo tę doskonałość psują - powiedziała. Jak podkreśliła, książka ma być pozytywnym spojrzeniem na dziecko.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dorota Zawadzka radzi, jak wypłacać kieszonkowe

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2013 13:00
- Dając dziecku pieniądze musimy mu także dać wolność dysponowania nimi. Jeśli chce, może je wydać, schować, oddać, zgubić – mówi psycholog Dorota Zawadzka. "Superniania” radzi też, o czym pamiętać, żeby nauczyć malucha szacunku do pieniądza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bijesz dziecko? "Nie" - odpowiadamy. 70 procent Polaków stosuje jednak przemoc!

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2013 10:10
- Bicie dzieci to porażka rodzica - mówi Dorota Zawadzka, psycholog i społeczny doradca Rzecznika Praw dziecka. Okazuje się jednak, że w ostatnich trzydziestu latach tylko kilka procent rodziców to zrozumiało.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory małej miss. "To seksualizowanie dzieci"

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2013 17:53
Realizowanie ambicji rodziców i niespełnione marzenia matek - mówią przeciwnicy. Małe dziewczynki i tak lubią się przebierać i malować, by udawać swoje mamy - mówią obrońcy. Zdecydowanie krytyczna wobec wyborów małej miss jest Agata Kozłowska, edukatorka seksualna z grupy "Ponton".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"On kat", "Ona ofiara". Po zdradzie potrzebują mediacji

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2013 12:37
- Bardzo często chcemy próbować naprawić związek, ale łatwo wchodzimy w rolę ofiary bądź kata - powiedziała w radiowej Jedynce Anna Cybulko, rodzinna mediatorka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziecko nie chce do szkoły? Radzimy co robić

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 14:40
Mamy w domu dziecko i raptem dziecko nie chce chodzić do szkoły. I mamy problem. W "Czterech porach roku" radzimy, jak taką sytuację rozwiązać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemoc wobec dzieci - szokujące dane!

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2013 09:24
Co piąte dziecko w Polsce doświadczyło w swoim życiu przemocy fizycznej ze strony dorosłych, a co ósme - wykorzystywania seksualnego. O tym, jak skuteczniej im pomagać, mówiła w radiowej Jedynce psycholog Maria Keller-Hamela z fundacji "Dzieci Niczyje".
rozwiń zwiń