"Superniania" Dorota Zawadzka: istnieje życie poza mediami

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2013 15:39
- Media mogą pomóc wypromować i pokazać. Jest jednak dużo rzeczy, które można robić niemedialnie i mieć z tego satysfakcję - powiedziała w radiowej Jedynce Dorota Zawadzka, telewizyjna "Superniania".
Audio
  • "Superniania" Dorota Zawadzka o życiu bez mediów (Jedynka/Sobota z Jedynką)
- Powinniśmy dać dziecku autonomię w jego własnym działaniu - mówiła w radiowej Jedynce Dorota Zawadzka
- Powinniśmy dać dziecku autonomię w jego własnym działaniu - mówiła w radiowej Jedynce Dorota ZawadzkaFoto: T.Jaremczak/PR

Największą sławę psycholog Dorocie Zawadzkiej przyniósł telewizyjny program TVN pt. "Superniania”. Cała Polska poznała ją jako "pogromczynię" niesfornych maluchów.

Ona sama jednak z dużym dystansem podchodzi do medialnej sławy. Przyznała w radiowej Jedynce, że "świetnie" sobie radzi bez mediów. Nadal jednak zachowała czujność, gdy zauważa w codziennym życiu niepokojące sytuacje dotyczące dzieci i rodziców. - Klapka zawodowa nigdy się nie zamyka - powiedziała.

Zawadzka przyznała, że łatwiej było jej reagować w konfliktowych sytuacjach, gdy jej twarz nie była znana. - Podchodziłam jako zwykły obywatel i mówiłam co myślę. Teraz wstrzymuje się, oceniam zaistniałą sytuację. Zmieniło mi się podejście, ale reaguję zawsze - powiedziała telewizyjna "Superniania".

Jej zdaniem, jeżeli mamy dokonać jakichkolwiek zmian w myśleniu społecznym w stosunku np. do dzieci, to musimy zacząć od siebie. - Mówiąc, że coś należy robić, nie mogę mówić nie robiąc tego. Takie jest moje życiowe credo - tłumaczyła w rozmowie z Karoliną Rożej.

Dorota Zawadzka jest też autorką wielu książek na temat wychowywania dzieci. W audycji "Sobota z radiową Jedynką" ujawniła, że razem z mężem przygotowuje kolejną pozycję. - Chcemy napisać książkę o tym, jak cudowne i mądre są dzieci. Jak są doskonałe, a dorośli bardzo tę doskonałość psują - powiedziała. Jak podkreśliła, książka ma być pozytywnym spojrzeniem na dziecko.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

tj

Czytaj także

Dorota Zawadzka radzi, jak wypłacać kieszonkowe

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2013 13:00
- Dając dziecku pieniądze musimy mu także dać wolność dysponowania nimi. Jeśli chce, może je wydać, schować, oddać, zgubić – mówi psycholog Dorota Zawadzka. "Superniania” radzi też, o czym pamiętać, żeby nauczyć malucha szacunku do pieniądza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bijesz dziecko? "Nie" - odpowiadamy. 70 procent Polaków stosuje jednak przemoc!

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2013 10:10
- Bicie dzieci to porażka rodzica - mówi Dorota Zawadzka, psycholog i społeczny doradca Rzecznika Praw dziecka. Okazuje się jednak, że w ostatnich trzydziestu latach tylko kilka procent rodziców to zrozumiało.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory małej miss. "To seksualizowanie dzieci"

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2013 17:53
Realizowanie ambicji rodziców i niespełnione marzenia matek - mówią przeciwnicy. Małe dziewczynki i tak lubią się przebierać i malować, by udawać swoje mamy - mówią obrońcy. Zdecydowanie krytyczna wobec wyborów małej miss jest Agata Kozłowska, edukatorka seksualna z grupy "Ponton".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"On kat", "Ona ofiara". Po zdradzie potrzebują mediacji

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2013 12:37
- Bardzo często chcemy próbować naprawić związek, ale łatwo wchodzimy w rolę ofiary bądź kata - powiedziała w radiowej Jedynce Anna Cybulko, rodzinna mediatorka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziecko nie chce do szkoły? Radzimy co robić

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 14:40
Mamy w domu dziecko i raptem dziecko nie chce chodzić do szkoły. I mamy problem. W "Czterech porach roku" radzimy, jak taką sytuację rozwiązać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemoc wobec dzieci - szokujące dane!

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2013 09:24
Co piąte dziecko w Polsce doświadczyło w swoim życiu przemocy fizycznej ze strony dorosłych, a co ósme - wykorzystywania seksualnego. O tym, jak skuteczniej im pomagać, mówiła w radiowej Jedynce psycholog Maria Keller-Hamela z fundacji "Dzieci Niczyje".
rozwiń zwiń