Ewa Bem: "Żyj kolorowo" to moja życiowa dewiza

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2013 15:50
- Wielokrotnie już o tym mówiłam, że żyję kolorowo. Pod tym hasłem nie kryją się jednak tylko kolory żółty, czerwony czy zielony. Przez "kolorowo" rozumiem także czernie i szarości. Chodzi o to, żeby było barwnie - mówiła w Jedynce Ewa Bem.
Audio
  • Ewa Bem o piosence "Żyj kolorowo" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Ewa Bem o piosence "Gram o wszystko" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Ewa Bem o piosence "Barkarola" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Ewa Bem o piosence "S.O.S." (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Ewa Bem o piosence "Wysyłam sms" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Ewa Bem o piosence "Miłość to jest wielki skarb" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Ewa Bem o piosence "Por Favor" (Bez tajemnic/Jedynka)
Ewa Bem
Ewa BemFoto: PAP/Adam Warżawa

Piosenka "Żyj kolorowo" pochodzi z 1978 roku. Muzykę do niej skomponował sam Jan Ptaszyn Wróblewski. - Ten utwór to jedna wielka historia. Wstęp do niego, grany na saksofonach, jest zawsze wielkim wyzwaniem dla wszystkich big bandów, które to ze mną grały. W tak zawiły, a równocześnie wspaniały sposób jest on napisany, że wszyscy saksofoniści za punkt honoru mają, żeby zagrać go bezbłędnie - tłumaczyła bohaterka cyklu "Bez tajemnic".

Jak Ewa Bem z mistrzem Wasowskim zaprezentowali polski blues w USA >>>

Z piosenką "Żyj kolorowo" związane jest również bardzo ważne wydarzenie w życiu prywatnym Ewy Bem. - W dniu kiedy miałam pojawić się w studiu nagraniowym pojechałam do szpitala urodzić moją córkę Pamelę. O mały włos, a piosenka byłaby nie moja, gdyby się na mnie nie doczekali. Na szczęście jest moja i jest taką moją złotą monetą w garści – stwierdziła wokalistka.

Ewa Bem: z Marią Czubaszek nie da się poważnie, nawet o rozwodzie >>>

Weekend z gwiazdą - Drupi, Budka Suflera, Lipnicka, Kozidrak o sobie bez tajemnic >>>

Inną piosenką, którą Ewa Bem bardzo sobie ceni w swym dorobku jest "Gram o wszystko". Tekst do niej napisał Wojciech Młynarski, a muzykę skomponował Jerzy Wasowski. - Określenie "piosenka" jest w tym przypadku stanowczo za krótkie. Jest to raczej rodzaj utworu. Naśpiewałam się "Gram o wszystko" bardzo dużo. Niemożliwym jest wykonać to dwa razy identycznie. Tak wielka emocja jest w tym tekście i w tej muzyce - podkreślała artystka.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Rozmawiał Zbigniew Krajewski.

Wywiady z cyklu "Bez tajemnic" prezentujemy w Jedynce w kilkunastu fragmentach przez całą sobotę (co godzinę od 11.55 do 20.55) i niedzielę (od 10.55 do 20.55). Zapraszamy!

pg

Czytaj także

Festiwal w Opolu według Ewy Bem

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2013 17:12
Ewa Bem ćwiczyła 10 dni w domu, żeby wyjść na najwyższych obcasach świata na scenę w Opolu i wyśpiewać I nagrodę dla piosenki "Żyj kolorowo". Piosenkarka wspomina opolskie festiwale, bo w tym roku opolska impreza świętuje 50-lecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Ewa Bem z mistrzem Wasowskim zaprezentowali polski blues w USA

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2013 16:04
- "Dzień dobry, Mr. Blues" to mój pierwszy bezpośredni kontakt z muzyką pana Jerzego Wasowskiego ponieważ piosenka ta została napisana dla mnie. Na początku nie zdawałam sobie sprawy z rangi tego przedsięwzięcia - mówiła w Jedynce Ewa Bem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Bem: z Marią Czubaszek nie da się poważnie, nawet o rozwodzie

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2013 22:46
- To się w jakimś sensie zbiegło z moją sytuacją rodzinną, ponieważ właśnie wtedy dobiegał końca mój pierwszy związek małżeński - mówiła w Jedynce Ewa Bem o piosence "Wyszłam za mąż, zaraz wracam".
rozwiń zwiń