Malia i Boris Blank nagrywali płytę trzy lata

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2014 13:43
Malią, która nagrała płytę "Convergence" z Borisem Blankiem znanym z duetu Yello opowiada w radiowej Jedynce o kulisach powstania albumu.
Audio
  • Malia opowiada o nagrywaniu płyty z Borysem Blankiem (Niedziela z Jedynką)
Malia
MaliaFoto: Kajetan Tłokowski/PR

Zanim Malia nagrała wspólnie z Blankiem płytę, była znana raczej ze śpiewania bluesa i jazzu. Pytana, czy w muzyce elektronicznej, jaką tworzy Blank znajduje takie emocje, jak w jazzie czy bluesie odpowiada, że emocje można znaleźć również w tym, jak muzyka się tworzy. - Borys robi muzykę elektroniczną, ale jest w niej wiele uczucia, ducha, zmysłowości, jest przestrzeń. Zupełnie nie jest martwa - mówi artystka w radiowej Jedynce . Wyjaśnia, że w muzyce elektronicznej ważny jest rytm. - Ale to co robisz w tym rytmie, jak odnajdujesz w nim emocje, jest najważniejsze - mówi.

Malia opowiada, jak spotkała Borysa Blanka i jak pracowała z nim nad płytą, która była nagrywana trzy lata. To długo, ale w trakcie nagrywania zdiagnozowano u piosenkarki raka piersi, więc musiała się leczyć. Choć to nie jedyna przyczyna tak długiego przygotowywania płyty. Jedna z piosenkę "I feel it like you" była Piosenką dnia Jedynki. Muzykę skomponował Blank, a słowa napisała i zaśpiewała Malia. Piosenka to podziękowanie dla męża artystki, który wspierał ją podczas leczenia raka piersi.
Malia urodziła się w Malawi, ale mieszka w Wielkiej Brytanii. Tam również przeniosła się cała jej rodzina. Jej marzeniem jest nagranie płyty z muzykami z Malawii, ale nie wiadomio, kiedy to się stanie.
Z Malią rozmawiał Kajetan Tłokowski. Wywiad przetłumaczyła Maria Szabłowska.

"Niedziela z Radiową Jedynką" - zapraszamy do słuchania między 10.00 a 20.00

ag/kd

Zobacz więcej na temat: malawi MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Budzik" budzi do życia - koncert w gwiazdorskiej obsadzie!

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2014 14:21
- Kiedy stałem na scenie i miałem za sobą chór znakomitych artystów, oni dodawali mi siły. Myślę, że dodają też siły lekarzom i wszystkim pracującym w Klinice "Budzik" - mówił o niezwykłym koncercie Jacek Cygan. Wydarzenie, któremu patronuje Polskie Radio, w czasie Świąt Wielkanocnych pokaże Telewizja Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Rock Stars: promujemy młodych muzyków już 12 lat

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2014 16:07
- Rock nam w duszach gra, ale festiwal gromadzi różne style, szeroko pojętą muzykę rozrywkową - powiedział w radiowej Jedynce Krzysztof Ferdyn, gitarzysta zespołu Niegrzeczni i współorganizator katowickiego Festiwalu Rock Stars, którego radiowa Jedynka jest patronem medialnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Szczepanik: poezja Jana Pawła II jest bardzo melodyjna

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2014 15:45
- Do pięknych tekstów głos sam się układa - powiedział w radiowej Jedynce wokalista zespołu Pectus Tomasz Szczepanik, który wziął udział w nagraniu płyty "Miłość mi wszystko wyjaśniła".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Gaszyński - jego piosenki cieszą słuchaczy od 55 lat

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2014 15:39
Marek Gaszyński obchodzi 55-lecie pracy artystycznej. Z tej okazji w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się 17 kwietnia jubileuszowy koncert.
rozwiń zwiń